„Jsem si vědoma, že mě čeká v následujících čtyřech letech řada úkolů, především vychovávat absolventy konkurenceschopné na trhu práce,“ prohlásila včera děkanka, která při skládání slibu převzala z rukou rektora Ignáce Hozy zlatý řetěz jako symbol práv a povinností své funkce.

„Chystám se zpestřit nabídku oborů a více zapojovat do výuky odborníky z praxe,“ doplnila. Fakulta podle ní připravuje otevření dalších oborů vyučovaných v anglickém jazyce. „Jedná se například o bakalářské studium Management a marketing či doktorské programy Veřejná správa a Znalostní management,“ přiblížila.

Primátorka Irena Ondrová další ženu ve vedoucí funkci uvítala. „Není přirozené, když o důležitých věcech rozhodují pouze muži. Je potřeba, aby byla zastoupena obě pohlaví, což je u nás naštěstí viditelným trendem,“ podotkla.

Při příležitosti inaugurace Pavelkové udělil také představitel univerzity Ignác Hoza Cenu rektora za rozvoj vysoké školy jednomu z jejích zakladatelů Vlastimilu Olivkovi a doktorské a docentské tituly více než třiceti pracovníkům univerzity.