Zvířata často končí na ulici. Majitelé by si měli rozmyslet, zda je zvíře jako odměna pro dítě vhodné. Když jej vyhodí, hrozí jim pokuta

„Zatím nám pejsky do útulku nevrací, to období nastává spíše až po prázdninách, ale upozorňujeme majitele, že není naší povinností zvířata přijmout. Tím nechceme odrazovat chovatele, ale nabádáme je k tomu, aby si to rozmysleli,“ sdělila zaměstnankyně útulku Zlín-Vršava Eva Illíková. Lidé si často neuvědomují, co jim za jejich neuvážené jednání hrozí.

„Pokud psa vyhodíte na ulici, jednáte současně v rozporu se zákonem a dochází tak k týrání zvířat. Pokuta, která hrozí, je až pět set tisíc.Proto všechny žádáme, aby dříve než si pořídí štěňátko, zvážili pečlivě možnosti časové i finanční, bytovou situaci i rodinné zázemí,“vyzvala Illíková.

Stejného názoru je i zaměstnanec vsetínského útulku Jiří Hájek. „V tomto období se neobjevil nikdo, kdo by chtěl odložit pejska či kočku v našem útulku. Ale setkali jsme se s touto situací a myslím si, že ze strany rodičů je to velká neuváženost,“ do­dal.

Tvrdí, že kupovat zvíře jenom proto, aby bylo dítě šťastné, není dobrý krok. Budoucí majitelé by měli zvážit všechna pro a proti.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Ani Městský útulek pro psy Čápka Kroměříž prozatím nezaznamenal příjem těchto domácích mazlíčků.„Žádný z rodičů nám zatím nepřinesl psa, kterého by nám chtěl dát do péče, protože se o něho nemůže postarat,“ sdělila pracovnice útulku Renata Čápová. Zároveň dodává, že je to jakýsi trend, kupovat pejsky a pak se jich zbavovat.

Vlastníci čtyřnohých miláčků by si měli uvědomit, že starat se o zvíře není tak snadné a musí dodržovat určitá pravidla. „Na veřejném prostranství se pes smí pohybovat pouze na vodítku, na takzvaných výběhových loučkách se může pohybovat navolno. Každý pes musí být opatřen evidenční známkou,“ potvrdila mluvčí Městské policie Zlín Šárka Škubalová.

Pokud se pes pohybuje navolno, může být majitel pokutován částkou až třicet tisíc korun. Jestliže je pes odchycen a následuje do útulku, je výše pokuty stejná.Záleží tedy na každém, kolik chce do svého rozhodnutí investovat.

Vyhrajte lístky na festival Ludkovická plečka

Vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!