„Hlavní náplní práce dobrovolníků bude zpříjemnit volný čas pacientů – povídat si s nimi, hrát hry nebo je doprovázet na procházky,“ popisuje koordinátorka dobrovolníků Pavlína Pejlová.

Jak se přihlásit

Příprava dobrovolníků, kteří se ADŘE přihlásí, se koná ve dvou setkáních. První se koná ve čtvrtek 24. února od 16 hodin v budově č. 48 (budova LDN) v areálu nemocnice. Druhé potom o týden později ve čtvrtek 3. března také od 16 hodin. Zájemci se mohou přihlásit koordinátorce dobrovolníků Pavlíně Pejlové, telefon 731 157 471, nebo e-mailem na adresu: dc.zlin@adra.cz. Na školení se dobrovolníci dozvědí více o náplni své činnosti, pravidlech dobrovolnictví a bude se mluvit také o konkrétní práci s pacienty.

Dobrovolníkem v nemocnici se může stát kdokoliv starší osmnácti let, pokud projde školením a dodá potřebné dokumenty.„Dobrovolnictví není přínosem jen pro pacienty, ale také pro dobrovolníky samotné. Získají nové zkušenosti, přátele a především příjemně a užitečně stráví svůj volný čas,“ doplňuje Pejlová.