Takovou menší rozcvičku si hasiči udělali už krátce po osmé ráno. Z auta, které tankovalo ve Starém Městě, vyteklo asi deset litrů benzínu. Mohl za to vadný palivový systém. Během krátké chvíle bylo po skvrně. Tu zlikvidovaly sorbenty a sorbční rohožkou.

Kolem poledne pak začala série nehod i požárů. Nejprve se v Chropyni na Kroměřížsku srazila dvě auta. Jednotka poskytla lehce zraněnému řidiči předlékařskou první pomoc a pak pomohla uklidit vozovku a odtlačit auta mimo silnici.

Tři další havárie se staly v Holešově. Z toho dvě z nich takřka ve stejnou dobu. Kolem půl třetí u supermarketu Tesco srazilo auto motorkáře. Jakmile hasiči poskytli jezdci předlékařskou péči, zamířili k další události. V křižovatce na obec Zahnašovice do sebe vrazila dvě auta. Zranění utrpěli tři lidé. „V jednom z vozů cestovalo i malé dítě, kterému jednotka věnovala na uklidnění plyšového maskota dráčka Záchranáčka,“ poznamenal dále Vít Rušar.

Poslední zásah čekal jednotku krátce před jedenáctou večer. Řidička BMW nezvládla jízdu, přejela na chodník a narazila do domu. „Poškodila, jak své auto, tak i dům a dopravní značku. Událost se naštěstí obešla bez zranění,“ řekl dále zástupce hasičů.

Živo bylo v neděli i v buchlovských kopcích na Uherskohradišťsku. Nejprve se tam odpoledne z projíždějící toyoty začal valit dým. „Hasiči oheň zlikvidovali vysokotlakým proudem vody. Vyšetřovatel pak zjistil, že za událost mohla závada na palivovém systému. Škoda byla vyčíslena na padesát tisíc korun,“ popsal další událost zástupce krajských hasičů Vít Rušar.

Vyhrajte vstupenky na Hudečkovy koncerty

Vyhrajte 2 vstupenky poskytnuté pořadateli na jeden ze sedmi koncertů.

Více informací o koncertech a soutěži zde!

Do této oblasti pak záchranáři mířili i navečer. Tentokráte nešlo o požár, ale nehodu motorkáře, který dostal smyk a skončil ve svodidlech. „Hasiči jej pomohli naložit do sanitky a rovněž pomohli vytáhnout havarovaný stroj,“ doplnil dále Rušar.

Na Slovácku se pak během neděle bouralo ještě dvakrát. V Prakšicích se vyboural na motokrosové dráze motorkář. Hasiči opět pomohli zdravotníkům jezdce naložit do sanitky a pak se vrátili zpět na základnu. Ne však na dlouho.

Za půl hodiny vyráželi zase do Slavkova k další havárii dvou aut, která po střetu skončila mimo silnici. I v tomto případě byl zraněn jeden z řidičů.

Večer zakončili uherskohradišťští hasiči kuriózním zásahem. V Ostrožské Nové Vsi se majiteli zaběhl pes do kanalizace. Po asi dvou a půl hodinách se nakonec zvíře podařilo z podzemí dostat.

Na Zlínsku a Vsetínsku zase hasiče potrápily především požáry aut. V Nevšové začala majiteli hořet Škoda Felicie. Řidič se před příjezdem jednotky snažil plameny uhasit vodou z blízké studánky, což však nestačilo. „Záchranáři bleskově oheň zahasili a pak ochlazovali nádrže na benzin a LPG. Příčinou byla technická závada,“ vysvětlil dále Rušar.

K obdobné události došlo i v Poličné na Vsetínsku. I zde začala hořet za jízdy škodovka a opět ze stejných příčin.