Všechny dodané připomínky prověříme, slibují pracovníci zlínského magistrátu

Majitel zlínské autoškoly Jiří Odstrčilík upozornil na problematickou křižovatku u hotelu Baltaci na Benešově nábřeží. „Když jedete po nábřeží směrem na Podvesnou, musíte dávat přednost zprava, i když jedete po hlavní silnici. Chybí tam značka. Když vám vletí do cesty nějaký blázen z vedlejší ulice, zaplatíte pokutu. Na tohle místo vždy upozorňujeme i naše žáky,“ uvedl.

O další nesrovnalosti informoval majitel zlínské autoškoly Marek Mikeska. „Když jedete z Kudlova do Zlína, tak se některé značky vzájemně ruší. Je tam čtyřicítka i sedmdesátka,“ pokračoval.

Majitel autoškoly František Žák poukázal na skutečnost, že jsou některé značky velmi špatně vidět.
„U Malé scény u přechodu zahlédnete přikázanou dvacítku až na poslední chvíli. Je umístěna na trolejbusovém sloupu, aby tam silničáři nemuseli dávat vlastní tyčku,“ řekl.

Podle majitele zlínské taxislužby Jana Kazíka chybějí jasné a přehledné značky na důležité křižovatce třídy Tomáše Bati a ulice Gahurova. „Říkám chlapům, normálně tam zastavte, i když jste na hlavní. Stopka z Gahurovy ulice totiž málo svítí,“ popisuje.

„Řidiči odjinud, kteří jedou zhora a vidí nadjezd, si myslí, že jsou na hlavní. Šlápnou na to a jsou zde pak do měsíce tak dvě, tři nehody. Kdyby silničáři nastříkali na cestu veliké nápisy stop, situace by se zlepšila. Je potřeba s tím něco dělat,“ dodal Kazík.

Mnozí řidiči upozorňují rovněž na chaotické vodorovné dopravní značení u malenovické cihelny na trase Zlín – Otrokovice. Dřívější provizorní žluté pruhy tam překrylo aktuální bílé značení. Na vozovce tak vznikla pavučina čar.

Město Zlín tvrdí, že se snaží problémy odstraňovat. „Řešíme každou připomínku řidičů. Z pětadevadesáti procent jde ale o jejich neznalost problematiky dopravního značení. Prověříme i všechny vámi dodané připomínky,“ slíbil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství zlínského magistrátu Pavel Dohnal.

Město Zlín investovalo vloni na místních komunikacích do svislého dopravního značení jeden a půl milionu korun a do vodorovného dopravního značení přes půl milionu korun.

„Říkám chlapům, normálně tam zastavte, i když jste na hlavní.“ Majitel zlínské taxislužby Jan Kazík.

Martin Lavay