Poté, co se každá ze šestice obcí regionu Východní Slovácko na svém pátečním setkání představila, došlo na výměnu vedoucích představitelů seskupení. Po dvou a půl letech skončil ve funkci předsedy Východního Slovácka vlčnovský starosta Jan Pijáček. Nahradil ho starosta Bystřice pod Lopeníkem Milan Bauka. Jeho zástupcem se namísto starosty Suché Lozi Petra Gazdíka stal první muž radnice v Korytné Vladimír Janča.

„Jsem si vědom, že to vůbec nebude lehké, ale společně to zvládneme,“ poznamenal Bauka poté, co převzal symbol předsednictví, bukový šestihran, z rukou vlčnovského starosty, jenž funkci ve Východním Slovácku opouští i kvůli svým novým povinnostem v pozici předsedy Sdružení místních samospráv, jímž se stal na konci ledna. Setkání se zůčastnila také celá řada hostů. Kromě zástupců šestice obvito byl také senátor Josef Vaculík, senátorka Jana Juřenčáková, poslanec Jaroslav Plachý, hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš i představitelé slovenského Sdružení obcí Čachtice – Kopanice. „Vzniká tady spousta nápadů, které jsou inspirující nejen pro region Východní Slovácko,“ konstatoval Lukáš a slíbil, že je připraven i nadále podporovat příhraniční spolupráci regionů v kraji se slovenským příhraničím. Vrcholem večera, kterým provázela cimbálová muzika Olšava v čele s primášem Lubošem Málkem, byl křest hudebního CD i publikace o regionu, za osobní přítomnosti jejich autorů.

Publikace je dílem Pavla Bezděčky a pod hudebním CD jsou podepsaní Luboš Málek s Horymírem Sušilem. Tvůrcem grafických listů se stal Ladislav Slabák. Několik písní na setkání zazpíval sucholožský spolek vdaných žen Plkotnice.