„Jde o spojení sportovních, kulturních a herních aktivit. K jídlu je zde spousta masa a jiných dobrot vhodných jako doplněk k pivu," sdělil za organizaci Aleš Ptáček. Pořadatelem pivních slavností Park Párty je město Slavičín. Jedna koruna z každého koupeného piva je věnována na Městskou nemocnici ve Slavičíně.

„Návštěvníci mohou ochutnat piva z několika pivovarů. Nechybí zde ani malé, rodinné pivovary s netradičními pivy různých příchutí," přiblížil pivní slavnosti Ptáček. Zajímavostí je například pivo tmavě hnědé barvy s aromatickou chutí připravované podle tradiční receptury pocházející z 19. století.

„Receptura je z roku 1830 a pivo má čtrnáct stupňů. Je daleko hutnější než piva, na která jsme dnes zvyklí. Dříve se totiž deseti a dvanácti stupňová piva vůbec nedělala," dodal Ptáček.

Kromě popíjení vynikajících piv si mohli návštěvníci slavností také zasportovat. Od osmi hodin ráno probíhal turnaj v nohejbalu trojic Jerevan Cup a večer se konal přátelský zápas v kuželkách. Ve čtyři hodiny odpoledne si přišli na své milovníci vůně benzínu a těžkých strojů. K vidění byly například choppery, malé motorky, vozy historické rally ale i letečtí modeláři. K poslechu zahrála hudba pro všechny věkové generace.

Konec programu pivních slavností ve Slavičíně je naplánován na dvě hodiny ráno. Do té doby si návštěvníci mohou poslechnout country kapelu Money Band, rockovou skupinu Hup a závěr večera bude patřit big beatové kapele Prinz.