Jednání podle vyjádření vedení města zabrzdily drobné formality.

KOREC: DOHODNOUT SE NEBUDE PROBLÉM

„Dotčený bod programuo smlouvě o bezúplatném převodu nemovitostí a zřízení věcných břemen se stahoval z důvodu pár formálních věcí, které chceme ještě se sportovními kluby dojednat,“ vysvětlil primátor Zlína Jiří Korec.

Podle něj by kvůli tomuto kroku nemělo dojítk ohrožení záměru nebo samotného převodu.

„Přistoupili, jsme k tomu, že je jednodušší hlasování nyní stáhnout a srovnat si s SK Zlín požadavky a technické detaily smlouvy, které se ještě vyskytly. Věříme, že nebude žádný problém se dohodnout, a bude to ke schválení předloženo na příštím zastupitelstvu,“ doplnil Korec.

O jaké detaily jde, primátor neprozradil.

Ve zdárný konec významného převodu stadionu do majetku města, věří i současný vlastník stadionu SK Zlín. Přesto je vývoj situace překvapil.

„Slyším to od vás poprvé, počkám na informace našeho kolegy na zastupitelstvu. Potom to budeme řešit a čekat, s čím město přijde,“ reagoval na prvotní informace Zlínského deníku ředitel SK Zlín Jaroslav Kotala.

Vedení zlínských sportovců je podle vyjádření Kotaly ochotno s městem jednat. Nicméně i jejich organizace má prý své mantinely. „Máme mandát od valné hromady a musíme se řídit schválenými podmínkami,“ dodal Jaroslav Kotala.

MODERNIZACE NUTNÁ

Fotbalový stadion Letná volá již delší dobu po nutných opravách. Investice do rekonstrukce stadionu jsou však vysoké. Zlínští sportovci by tak museli na opravu shánět velké finanční částky. Podle nich čekají nového majitele opravy střechy hlavní tribuny, výměna oken, nové elektrické rozvody a další kroky nezbytnék modernizaci prvoligového fotbalového stánku.

„Město Zlín má mnohem větší finanční možnosti na opravu. Zejména hlavní tribuny, která začíná být v havarijním stavu,“ připustil ředitel SK Zlín Jaroslav Kotala.

Podle již dřívějšího vyjádření zlínského primátora Jiřího Korce se věci s opravami stadionu dají do pohybu ihned po převodu na město. Kdyk němu skutečně dojde, zatím není jasné. Další jednání zlínského zastupitelstva,na kterém by se mohloo převodu stadionu jednat, je naplánováno na 24. října.