Nejprve se zúčastnili mladší závodníci zlínského oddílu úvodního kola Středoevropské ligy klubů v polském Jastrebie. Nejvíce se zadařilo v kategorii starších žákyň Monice Langerové, která vyhrála disciplínu 50 metrů BiFi a byla pátá na padesátce na hladině a sedmá na čtyřstovce na hladině. Také Daniel Polášek zabojoval a získal ve starších žácích pro Zlín dvě třetí místa, a to v závodech na 50 a 400 metrů na hladině.

V mladších žákyních sympaticky zabodovala čtvrtým a pátým místem Eva Svobodová. Mimo soutěž startující Beata Polišenská jednou vyhrála a jednou byla druhá. „Ostatním se již ale tak nedařilo a to se projevilo v soutěži klubů, kdy po prvním kole je náš oddíl v bodové tabulce klubů poslední,“ uvedl trenér a místopředseda TZP Nemo Zlín Mojmír Knápek.

Uplynulý víkend proběhlo v Novém Jičíně druhé kolo Moravskoslezské ligy mládeže. Závodníci Nemo zde opět startovali se střídavými úspěchy. Nejlepších výsledků dosáhla Tereza Střelcová v mladších žačkách, která všechny tři své starty proměnila ve vítězství (25 metrů pod vodou, 200 metrů na hladině a 100 metrů BiFi).

Dvě pódiová umístění si také odvážejí z mladších žáků Petra Polišenská (druhé místo 25 metrů pod vodou a třetí místo na 400 metrů pod vodou) a Daniel Polášek (třetí na 25 pod vodou a 400 pod vodou).

„Výrazná osobní maxima si z našeho oddílu zaplavali Kryštof Bednařík, Eva Svobodová a Anna Lorencová. Zklamáním naopak byly výkony mladších dorostenek Nikol Novákové a Kláry Černouškové,“ hodnotil Knápek.

Tento víkend se trojice juniorek TZP NEMO Zlín ve složení Beata Polišenská, Lucie Střelcová a Barbara Vavrysová zúčastní druhého kola Světového poháru, které proběhne v severoitalském Lignanu.

„Beata se již letos účastnila prvního kola a na rozdíl od předchozích let se jí zas až tak nedařilo a zůstala pod stupni vítězů. Pro Lucii a Barabaru to bude premiéra na tak významné a kvalitně obsazené soutěži,“ doplnil místopředseda TZP Nemo Zlín.