Nejvíce času přitom věnovali silnicím, které ve městě spravuje Ředitelství silnic Zlínského kraje. Ujasnili si postup prací při stavbě křižovatky Antonínova na třídě Tomáše Bati, ale také vytipovali kritická místa ve Zlíně, která budou vyžadovat v budoucnu úpravy.

„Na silnici u křižovatky ulic Sokolská a 2. května směrem na Fryšták bude nutné zvýšit počet jízdních pruhů pro řidiče, aby byla silnice směrem ze Zlína propustnější. Když totiž zastaví na zastávce Padělky I vozidlo městské hromadné dopravy, provoz se ucpe,“ vyjmenoval jednu z plánovaných akcí náměstek zlínské primátorky Miroslav Šenkýř.

Prozradil, že podobného rozšíření se má dočkat také křižovatka ulic Gahurova, Mladcovská a K Pasekám pod sídlištěm Jižní Svahy. „V této lokalitě chceme docílit větší propustnosti vozidel směrem na Nábřeží k obchodnímu centru Interspar,“ vysvětlil Šenkýř. Doplnil, že dalším problémovým místem je místní část Kostelec. Za zastávkou Kostelec – lázně má vzniknout směrem na Štípu nové stanoviště pro vozidla MHD.

V oblasti kultury projednávali radní především stěhování zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů do Kongresového centra, které staví město v areálu bývalých Masarykových škol.

„Do nových prostor se mají filharmonici přestěhovat na přelomu let 2010 a 2011. Je potřeba předtím zjistit, jak nákladný bude provoz v nové budově, stejně tak náklady v Domě umění, kde bude do zbudování Krajského kulturního a vzdělávacího centra v areálu Svitu stále sídlit Krajská galerie výtvarného umění. Konkrétní částky ale dořešíme na dalším zasedání v dubnu,“ sdělil náměstek hejtmana Jindřich Ondruš.