Plyšová nosnice Alšounka pokračuje ve své cestě po Zlínském kraji. Po návštěvě Vsetín, Zlína a Kroměříže přiletí ve čtvrtek i do Uherského Hradiště. Také tam bude bojovat za zákaz klecových chovů slepic.

Patronát nad Zlínským krajem přijala zpěvačka Ewa Farna.

„Čau, my Vás tady se stylovou kámoškou Alšounkou zdravíme dneska každá s tím svým „vajíčkem“ a šíříme důležitou věc. Je tady šance legislativně zakázat nejhorší, tedy klecový způsob chovu, ve kterém denně trpí 5 milionů slepic,“ uvedla Ewa Farna na svém Instragramu.

Sedm plyšových nosnic začalo na konci května svou tour. Slepičí hrdinky během dvou týdnů postupně navštěvují všech čtrnáct krajů České republiky.

„Velmi mě překvapilo, kolik kolemjdoucích kampaň oslovila. Nejenže se s radostí vyfotili a podepsali petici, ale mnozí z nich se s námi také podělili o své osobní zkušenosti s klecovými velkochovy, které nebyly vůbec pozitivní. Každý takový příběh člověku dodává pocit, že dělá správnou věc. Je to motivací k pokračování v úsilí o lepší svět pro zvířata,“ říká David Antoš, účastník Slepičí tour.

„Díky Slepičí tour jsem se seznámil se spoustou lidí, kteří mají podobné názory a hodnoty jako já. Nyní se můžeme spojit a i v budoucnu pomáhat zvířatům společně,“ dodává.

Princip akce je jednoduchý, plyšová partička společně se svým doprovodem, známými osobnostmi, cestuje po více než sto městech republiky a šíří poselství o utrpení slepic v klecích. Každá z plyšových slepic má vlastní jméno, vytvořenou osobnost i specifickou vizáž. Tu mají na svědomí právě známé osobnosti jako například herečka Patricie Solaříková, zpěvačka Ewa Farná či modelka Kateřina Šonková.

Slepičí tour organizuje spolek OBRAZ. Cesta plyšových slepic skončí na začátku června na festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Tady budou zapsány do knihy rekordů jako nejzcestovalejší hejno slepic v ČR. Hlavním cílem akce je však ukázat politikům, že občané si klecové chovy nepřejí.

„Svým živým sestrám uvězněným v kleci však budou plyšové zástupkyně pomáhat i po skončení Slepičí tour. Spolek OBRAZ totiž plánuje celé hejno vydražit a výtěžek využít pro úspěch kampaně proti klecovým chovům, kromě plyšových slepic budou v benefiční dražbě také tetovací motivy od spřátelených tatérů, informovala Jana Menčíková, místopředsedkyně spolku OBRAZ.

OBRAZ – Obránci zvířat je nezisková organizace usilující o ochranu zvířat. Vede kampaně zaměřené na prosazování reforem. Jejich první významnou iniciativou byla úspěšná kampaň za zákaz kožešinových farem. Nyní se věnuje i kampani za zákaz klecových chovů slepic.