„V centru lázní se minimálně padesát let žádný pramen neotvíral," poukázal na zajímavost generální ředitel Eduard Bláha. Nový Jubilejní ale není novým pramenem, jen dosud postrádal veřejný vývěr.

„Pramen je vyveden do míchárny. Luhačovické prameny se míchají dohromady a jsou používány ve vanových koupelích. Míchá se dvanáct pramenů, ale jen čtyři mají veřejné pítko. Toto bude pátý," vysvětlil Bláha.

Vznikne i pavilon

Nový pavilon bude stát vedle Společenského domu naproti klubu Domino. V současnosti jsou na tomto nenápadném místě částečně obklopeném tújemi jen železné poklopy s cedulkami.

Lázně už mají stavební povolení a vybírají dodavatele. „Bude to novotvar, který nemá nic společného s Jurkovičem, protože Luhačovice, to není jen Jurkovič, ale i jiní architekti. Protože bude pavilon stát blízko Společenského domu, který postavil ve funkcionalistickém slohu architekt Roit, bude se blížit funkcionalismu," řekl ředitel ke stavbě, na které budou mít podíl i umělečtí skláři a řezbáři. Více však prozradit nechce.

„Je to investiční akce, která bude zahalená tajemstvím do té doby, než ji slavnostně otevřeme," prozradil záměr ředitel Bláha.

Stavba má prý být po celou dobu schovaná za zdí. Definitivní datum odhalení ještě lázně neznají, rády by ho ale spojily s některou z kulturních událostí, které se tam na podzim chystají. (bar)

Pramen Nový Jubilejní V roce 1988 byl získán vrtem v hloubce 50,5 metru v těsné blízkosti pramene Jubilejní. Minerální voda z tohoto pramene vytváří spolu s dalšími směs, která se používá k inhalačním a koupelovým procedurám. Vydatnost pramene je 15 litrů za minutu. Zdroj: Lázně Luhačovice