„Těšil jsem se hrozně moc na všechno," řekl pro Deník s plnou pusou opečeného buřta Adam Mrlík ze Spytihněvi. Opekl si jej sám, o to více mu prý chutnal. „Byl jsem i v lampionovém průvodu," dodal chlapec.

To maminku Kateřinu Bočkovou na akci překvapila její malá dcerka. „Dneska poprvé zazpívala na veřejnosti. Jsem na ni hrozně pyšná, že se odvážila jít na pódium a zpívala celou písničku Měla tetka trnku v malovaném hrnku," pochlubila se Kateřina Bočková. Celou akcí byla nadšená. „Jsme rádi, že jsme sem šli. Špekáčky jsme si už ale nedali, byli jsme přecpaní sladkostmi, které pro dnešní den místní paní nachystaly," přiznala s úsměvem.

Také pořádající Sdružení rodičů obce Spytihněv hodnotí akci jako velmi vydařenou. „Přišlo plno lidí, řekla bych, že tak necelé dvě stovky. Vloni se konal první ročník na hasičárně, ale tady na kulturáku to bylo mnohem lepší. Každé dítko, které se zúčastnilo, dostalo koláč a čajík zdarma," zhodnotila za sdružení Ludmila Chybíková.

Kdo z dětí nechtěl soutěžit či tancovat, zabavil se zase v kreativní dílně. Tam si vyrobil pavouka například Marek Bartošek z Luhačovic. „Všechno se mi tady líbí, měl jsem i špekáčka, byl moc dobrý," řekl chlapec.