Krátce před osmou hodinou ranní vytočil linku tísňového volání 156 bývalý strážník Městské policie Zlín (MP Zlín). Operačnímu důstojníkovi sdělil, že poblíž svého bydliště vytáhl z vozidla zaparkovaného v garáži muže, který se nejspíše pokusil o otravu výfukovými plyny. Na místo tak okamžitě zamířila hlídka a současně byla vyrozuměna také zdravotnická záchranná služba.

Strážníci na místo dorazili během čtyř minut a zjistili, že bývalého kolegu přivolala sousedka, která venčila psa. Žena si všimla, že uvnitř zavřené garáže je slyšet běžící motor automobilu.

"Ihned poté se vydal na místo a když dveře garáže otevřel, spatřil nastartovaný vůz, který měl přivedeny výfukové plyny hadicí do kabiny, kde seděl mladý muž. Tohoto bez zaváhání vyvedl z vozu i z garáže na čerstvý vzduch, odkud zavolal na pomoc," popsal Pavel Janík.

Hlídka MP Zlín následně komunikovala s mužem, který se pokusil o sebevraždu.

"Strážníkům se svěřil, že tak učinil z důvodu rozchodu se svojí přítelkyní, po kterém již neviděl smysl své další existence. Hlídka poté na místo přivolala republikovou policii a také provedla orientační vyšetření na ovlivnění alkoholem, které prokázalo přes 0,7 promile. Mladého muže poté záchranáři převezli k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice," doplnil mluvčí.

Pavel Janík, tiskový mluvčí MP Zlín, vzkazuje veřejnosti:

- I když život nepřináší jen příjemné a radostné chvíle, je dobré si uvědomit, že každá, byť i ta nejkomplikovanější situace, má vždy několik řešení. Sebevražda je však řešením konečným a nezvratným.

- Člověk, který o sebevraždě vážně uvažuje, obvykle vysílá určité signály. Jedná se v podstatě o volání o pomoc, ke kterým by nemělo být jeho sociální okolí, zejména pak nejbližší rodina a přátelé, neteční.

- Pojmenování problému, hledání alternativního řešení, uvolnění emocí či dohoda o odložení sebevraždy mohou být cestou k záchraně lidského života. Ani sebelepší intervence však není zárukou toho, že sebevražda nebude spáchána.