„Nejde o nahodilou spolupráci, obě strany mají pro podzimní volby uzavřenou koaliční smlouvu," vysvětlil společnou akci předseda Svobodných Tomáš Pajonk. Po loňském rozbíjení registračních pokladem, je letos akce podle nich namířená proti úřednické byrokracii a vládním představitelům, kteří zákony ztěžují živnostníkům a drobným podnikatelům jejich činnost. Podle představitelů Svobodných a Soukromníků tak rozeštvávají společnost.

„Zaměstnanci a živnostníci jsou na jedné lodi. Chceme hájit jejich společný zájem – žít ve státě, který jim nechce škodit," dodal Tomáš Pajonk. I on se svými spolustraníky rozdával společně lidem lodní lístky do lepší budoucnosti. Organizátoři akce měli k dispozici recesistické daňové přiznání. Lidé se na nich mohli například přiznat k tomu, že poctivě pracují, nebo nikdy neprosili dotace. Daňová přiznání pak Svobodní se Soukromníky hromadně odevzdali na podatelnu finančního úřadu. A stejně jako loňský rok, vyzvali vládu k odstraňování byrokratických překážek.

„Chtěli jsme povzbudit a poděkovat pracovitým lidem, zaměstnancům a živnostníkům. Vzkaz „Jsme na jedné lodi" je voláním po tom, aby stát nekomplikoval život v práci a podnikání.," vysvětlil smysl akce Tomáš Pajonk. Podle něj dobří a poctiví podnikatelé rostou dlouho. „Je to podobné jako s lesem. Když jen kácíte staré a nenasadíte nové stromky, tak to prvních par let ani nepoznáte. Proto voláme, „Státe, vládo, už nekomplikuj více, než bude pozdě!" uzavřel Pajonk.