„Město považuje otevření parkoviště i podchodu za další zlepšení služeb občanům,“ reagovala mluvčí zlínského magistrátu Marie Masaříková. Parkování v novém objektu přitom vyjde levněji než na stávajících městských parkovacích místech v centru. „Hodina bude stát desetikorunu, každá další pak dvacet korun,“ sdělil Jiří Kratochvíl, obchodní manažer firmy Rein Holding, která parkoviště bude provozovat.

Otevření podchodu pod ulicí Dlouhá ve Zlíně se již blíží. Jeho zprovoznění plánuje firma Rein Holding na 10. prosince.
Podchod neslouží svému účelu již od loňského října. Kromě něj začne na rohu ulic Dlouhá a Kvítková fungovat i nový pětipodlažní parkovací dům s téměř třemi sty parkovacími místy. Podchod i parkovací plochy jsou součástí budovaného Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko na náměstí Míru, které zahájí provoz v dubnu. Náklady na jeho vybudování se pohybují kolem sedmi set padesáti milionů korun.

„Podchod i parkovací dům budeme otevírat desátého prosince. Neplánujeme žádné oficiální zahájení, informovat chceme pouze různými informačními a reklamními plachtami přímo na objektu,“ sdělil Jiří Kratochvíl, obchodní manažer firmy Rein Holding, která parkoviště bude provozovat a investuje i do výstavby Zlatého jablka.

Dodal ještě, že pětipodlažní parkoviště nabídne zhruba 280 parkovacích míst. Parkovné za první hodinu bude činit deset korun a za každou další dvacetikorunu. „Samozřejmostí jsou i parkovací místa pro invalidy, jejich počet odpovídá požadovaným normám,“ upřesnil Kratochvíl s tím, že součástí bude i autokosmetické centrum s ručním mytím.