Město Zlín již loni plánovalo oslovit majitele zdejších obchůdku, se kterými se před lety při rekonstrukci nedohodlo, aby sjednotili vzhled. Majitelé zhruba před pětadvaceti lety podepsali nájemní smlouvy s městem na dobu padesáti let.

„Ze šesti obchodů se nám podaří tři vykoupit,“ uvedl náměstek primátora pro majetek a rozvojové plochy Pavel Brada, který současně potvrdil, že tak město opět obnovilo jednání ohledně finální podoby podchodu.

„Aktuálně se nám podařilo vykoupit již jednu prodejnu, koupě druhé již schválilo zastupitelstvo a jsme před podpisem kupní smlouvy. Výkup třetího stánku již máme rozjednaný. Vedeme jednání i se zbývajícími majiteli stánků, pokud se dohodneme, rádi bychom vykoupili všechny stánkové sestavy v podchodu a dokončili již před lety započatou rekonstrukci,“ přiblížil Pavel Brada.

Město současně také chce změnit vzhled betonové stěny naproti stánkům. Jak bude tento prostor využit, však jasné zatím není.

„Chceme uspořádat ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati designerskou soutěž na výtvarné řešení betonové stěny naproti prodejnám a celkové jeho oživení. Myslím, že by to veřejnost uvítala a s tímto řešením souhlasí i architekt,“ popsal aktuální stav jednání Pavel Brada. „Snažíme se o čistotu prostor,“ nastínil.

„Určitě to bude bezva, když něco tu zeď oživí, to bude jedině dobře,“ komentovala novinku nájemkyně květinářství Květinka Jindřiška Jankovičová.