„Při procházkách Zlínem nepřestávám hledat místa vhodná k uspořádání výstav a většinou jsou mé nápady nerealizovatelné. Nyní ale věřím, že výstava v podchodě s podtitulem Tělo ženy! bude událostí, která tady ještě nebyla,“ říká fotograf Martin Skřivánek.

Věří, že přehlídka černobílých snímků má už nyní o návštěvníky postaráno.

Prezident Petr Pavel při veřejné debatě Deníku v Kladně.
Prezident Petr Pavel míří do kraje. Která místa navštíví na Zlínsku?

„Hlavním podchodem spojujícím bývalý tovární areál s tržnicí, dalšími obchody a hotelem projdou denně tisíce lidí a vystavené fotografie jsou nejen svou velikostí výrazné, ale také originální,“ uvedl fotograf.

Expozici Zlínský podchod doplňuje výstava v prostorách radnice. Jedná se o výběr scénických fotografií Martina Skřivánka Royal Air Force, které autor pořídil na letišti v Kolíně.

Jak se na oživení frekventovaného místa v centru dívají chodci?

„Výstava je příjemným zpestřením jinak ohyzdného podchodu,“ konstatoval procházející student Jindřich z Holešova.

„Podchod je sám o sobě škaredý. Město by ho mělo spíše opravit, než takhle lakovat na růžovo. Věčně tu nefungují schody, fasády obchodů jsou oprýskané. Ty fotky, i když jsou krásné, to opravdu nezachrání,“ myslí si seniorka Libuše.

Motorkáři zahájili sezonu společnou vyjížďkou z Otrokovic do Valašského Meziříčí. Doprovodný program na parkovišti před společností Continental Barum v Otrokovicích.
Motorkáři zahájili sezonu společnou vyjížďkou z Otrokovic do Valašského Meziříčí

„Portréty jsou opravdu moc pěkné. Je to zajímavý nápad, instalovat je zrovna do vytíženého podchodu,“ hodnotila expozici mladá maminka Zuzana.

Zlín podchod opravoval před deseti lety v roce 2014. Stálo to zhruba 50 milionů korun. Část obchodů na jedné straně ale zůstala v původním stavu, protože se magistrát nedohodl s jejich majiteli na odkupu. Součástí rekonstrukce byla i instalace eskalátoru a výtahu, které jsou v posledních měsících často nefunkční. Vzhled a funkčnost podchodu je předmětem kritiky občanů, mimo jiné na sociálních sítích.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Z mostu v Napajedlech zbyly jen pilíře

Zdroj: Iva Nedavašková