„Při procházkách Zlínem nepřestávám hledat místa vhodná k uspořádání výstav a většinou jsou mé nápady nerealizovatelné. Nyní ale věřím, že výstava v podchodě s podtitulem Tělo ženy! bude událostí, která tady ještě nebyla,“ říká fotograf Martin Skřivánek.

Věří, že přehlídka černobílých snímků má už nyní o návštěvníky postaráno.

„Hlavním podchodem spojujícím bývalý tovární areál s tržnicí, dalšími obchody a hotelem projdou denně tisíce lidí a vystavené fotografie jsou nejen svou velikostí výrazné, ale také originální,“ uvedl fotograf.

Expozici Zlínský podchod doplňuje výstava v prostorách radnice. Jedná se o výběr scénických fotografií Martina Skřivánka Royal Air Force, které autor pořídil na letišti v Kolíně.

Jak se na oživení frekventovaného místa v centru dívají chodci?

„Výstava je příjemným zpestřením jinak ohyzdného podchodu,“ konstatoval procházející student Jindřich z Holešova.

„Podchod je sám o sobě škaredý. Město by ho mělo spíše opravit, než takhle lakovat na růžovo. Věčně tu nefungují schody, fasády obchodů jsou oprýskané. Ty fotky, i když jsou krásné, to opravdu nezachrání,“ myslí si seniorka Libuše.

„Portréty jsou opravdu moc pěkné. Je to zajímavý nápad, instalovat je zrovna do vytíženého podchodu,“ hodnotila expozici mladá maminka Zuzana.

Zlín podchod opravoval před deseti lety v roce 2014. Stálo to zhruba 50 milionů korun. Část obchodů na jedné straně ale zůstala v původním stavu, protože se magistrát nedohodl s jejich majiteli na odkupu. Součástí rekonstrukce byla i instalace eskalátoru a výtahu, které jsou v posledních měsících často nefunkční. Vzhled a funkčnost podchodu je předmětem kritiky občanů, mimo jiné na sociálních sítích.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Z mostu v Napajedlech zbyly jen pilíře

Z mostu v Napajedlech zbyly jen pilíře | Video: Iva Nedavašková