Otevřené je i pětipodlažní parkoviště pro téměř tři sta automobilů

„Momentálně jsou to největší plochy v centru Zlína,“ upozornila mediální zástupkyně firmy Kateřina Martykánová. Hodina stání na parkovišti bude stát deset korun, každá další dvacetikorunu. „Pro usnadnění orientace motoristů má každé ze dvou podzemních a třech nadzemních podlaží jiné barevné provedení,“ doplnila Martykánová. Stavba má i třináct parkovacích ploch a bezbariérový přístup pro handicapované. Celé parkoviště i podchod je hlídaný bezpečnostními kamerami firmy, v podchodu bude i kamera městské policie.

První pěší se chodbou pod Dlouhou ulicí vydali včera po čtrnácté hodině. „Je to báječné, konečně je podchod zase otevřený,“ neskrývala radost osmašedesátiletá Zdenka Valečková ze Zlína. „Jsem rád, že můžu chodit tudy. Kdysi mě nahoře málem přejelo auto,“ svěřil se zase čtrnáctiletý Zlíňan Radek Klátil.

To, že pěší budou opět používat podchod, těší i policisty. „Lidé tam bezohledně a nebezpečně přebíhali, i když je blízko přechod pro chodce,“ podotkla mluvčí zlínských policistů Jana Bartíková. Dodala však, že právě zprovozněné parkoviště by strážci zákona raději viděli otevřené až ve chvíli, kdy se vyřeší dopravní situace v ulici. „Je to tam komplikované,“ podotkla Bartíková s tím, že nejsou dořešené například vjezdy a výjezdy aut na komunikaci.

Jednatel Rein Holding Jiří Kratochvíl připustil, že na komfortní vjíždění a vyjíždění si parkující ještě počkají. „Výjezd a nájezd do parkovacího domu Zlaté jablko bude řešený zhruba třicetimetrovým kruhovým objezdem před restaurací U sedmi hříchů v Kvítkové ulici. Do dubna vznikne nové náměstíčko, které upraví celou lokalitu a vylepší dopravní situaci,“ popsal Kratochvíl.

Druhá část parkoviště, kde budou obchody a kanceláře, se podle zástupce investora, firmy Square Transaction, Jaroslava Mikulenčáka otevře koncem dubna. Samotný komplex Zlaté jablko zahájí prodej v dubnu.