Deníku to potvrdil mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Roman Skřepek. Bližší informace k činnosti útvaru v tomto případě nesdělil.

Policie se začala věcí zabývat na přelomu let 2006 a 2007. Důvodem bylo podezření z trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti se zakázkami Zlína na nákup výpočetní techniky od zlínské společnosti IMPROMAT-COMPUTER.

Město bylo za tyto zakázky také v minulosti několikrát kritizováno a pokutováno antimonopolním úřadem.

VÍCE: Zlín dostal pokutu. A zase za počítače

Podle primátorky Ireny Ondrové (ODS) bylo vyšetřování velmi důkladné. Policisté si od radnice vyžádali dokumenty týkající se dotyčných zakázek.

„Několik osob také bylo vyslechnuto,“ uvedla Ondrová.

Dodala, že sama vítá důsledné prošetření jakýchkoliv podezření.

„To, že se nic neprokázalo, ukazuje, že ne všechna obvinění byla pravdivá,“ řekla primátorka a zdůraznila, že radnice byla v poslední době úspěšná také v napadnutí některých rozhodnutí antimonopolní­ho úřadu.

Úlehla: Žádný rozpor bych netoleroval

Bývalý primátor a současný radní Zlína, poslanec Tomáš Úlehla (ODS) v úterý Deníku řekl, že jiný výsledek policejního vyšetřování neočekával.

„Smlouvy byly uzavřeny ještě před mým nástupem do funkce primátora a vše odpovídalo tehdy platným legislativním ustanovením,“ uvedl Úlehla.

„Dohlížel jsem na to, aby vše bylo v souladu s právem, žádný rozpor bych netoleroval,“ tvrdí poslanec.

Jakékoliv podezření z nekalých praktik již v počátcích vyšetřování odmítl jednatel společnosti IMPROMAT-COMPUTER Petr Kožela.

Středa své tehdejší stanovisko potvrdil s tím, že se k věci nechce podrobněji vyjadřovat. On osobně prý během vyšetřování nebyl policií oficiálně osloven, byť již dříve deklaroval, že je ochoten s policií spolupracovat.

Kožela před dvěma lety uvedl, že případ by podle něj mohl být pomstou konkrétního člověka.