„Důvod dvou petic je ten, že každá upozorňuje na něco jiného. Jedna je namířena proti výherním automatům a ta druhá proti tomu, jak má místo po rekonstrukci vypadat,“ přiblížil jeden z členů petičního výboru Dušan Hornáček.

Obavy lidí podle něj nevycházejí ze samotné rekonstrukce, ale spíše z jejího rozsahu. „Kdyby chtěli zkulturnit tu hospodu, opravit fasádu a podobně, tak bychom to uvítali. Když ale plánují obrovskou restauraci a další automaty, tak to se nám nelíbí,“ dodal. Hornáček se obává také plánované přestavby parkoviště, která by si mohla vyžádat vykácení několika stromů v okolí.

„Už teď tu máme od silnice a kolejí dost hluku. Ty stromy to alespoň částečně tlumí,“ vysvětlil. Navíc se obává o všeobecný klid na sídlišti, kde jsou v bezprostřední blízkosti mateřská škola, hřiště a žijí tam mladé rodiny s dětmi.

Podle vyjádření zlínského radního Ondřeje Bětáka jde skutečně o věc, kterou je potřeba řešit. „Petice samozřejmě bereme vážně, jsou to názory občanů. Určitě o jejich požadavcích budeme debatovat na dnešním zasedání rady,“ sdělil Běták.

Více k plánovanému rozebírání petic vysvětlil mluvčí radnice Zdeněk Dvořák. „Byly nám doručeny dvě petice. Jedna se 414 podpisy, druhá s 398 podpisy. Budou připraveny k posouzení Radě města Zlína, která zasedla v pondělí. Poté o ni bude jednat zastupitelstvo 23. června,“ vysvětlil mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

Celou rekonstrukci a plány přestavby objektu na Podhoří si však obhajuje šéf holdingu Synot, kterému problémová budova patří, Ivo Valenta. Jedná se podle něj o vyvážený projekt.

„Podhoří si pěknou pivnici a restauraci zaslouží. Něco takového tam chybí. A k automatům se žádní nezletilí jistě nedostanou. Na to si dáváme pozor,“ vysvětlil Valenta, který nehodlá od plánů ustupovat. To raději rekonstrukci úplně zruší.

Celý rozhovor s Ivem Valentou čtěte od 10:30 ZDE.