Nezávislá porota, které předsedal Lubomír Stoklásek ze společnosti AGROSTROJ Pelhřimov, držitel titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky, ocenila u Čestmíra Vančury především jeho pracovitost, houževnatost a věrnost tradici i kvalitě výrobků. V loňském roce si titul nejlepšího podnikatele Zlínského kraje odnesl Stanislav Martinec, majitel společnosti KOMA MODULAR s. r. o., která je předním českým výrobcem a dodavatelem modulárních budov.

Ve Zlínském kraji byl regionální vítěz vyhlášen pošesté. Náš kraj má i svého celorepublikového vítěze a držitele titulu EY Podnikatel roku České republiky, kterým se v roce 2016 stal Petr Chmela, spolumajitel a zakladatel světoznámé TESCOMY.

„Děkuji za toto ocenění a děkuji všem lidem, kteří jsou s námi již více než 26 let. Děkuji své paní za velkou podporu, všem mým společníkům, spolupracovníkům a partnerům. Díky nim zde dnes můžu být. Děláme tradiční řemeslo, které provází průmysl již stovky let, a pracujeme ve městě, kde založil svou skvělou firmu Tomáš Baťa. Nejsme nadáni jeho genem, ale máme své srdce, které nás vede v pokračovaní jeho odkazu,“ uvádí Čestmír Vančura.

„Čestmír Vančura v devadesátých letech přišel s nápadem založit ve Zlíně průmyslovou kovárnu a měl kuráž aktivně oslovit své budoucí odběratele. Čestmír Vančura je také velký patriot, jenž spoustu času, peněz i úsilí soustřeďuje na společensky prospěšné aktivity a podporu kultury v regionu,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v ČR a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Ve Zlínském kraji je spousta šikovných lidí, kteří si zaslouží, aby byla jejich práce nejen oceněna, ale i zviditelněna, protože při svém podnikání se nesoustředí jen na zisk a obchodní cíle, ale myslí také na své zaměstnance, kterým vytvářejí příznivé pracovní klima, a jsou tak přínosem pro své okolí a celou společnost,“ uvádí Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje.

Vítěz soutěže EY Podnikatel roku 2018 ČR bude vyhlášen 5. března. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2019 v Monte Carlu. (chur)