Zkušební provoz nové linky potrvá do konce června

Želechovičtí toužebně očekávanou novinku vítají. Poukazují ale na skutečnost, že s ní zlínský magistrát přichází právě ve chvíli, kdy se chtějí od města odtrhnout.„O zavedení MHD do Želechovic jsme uvažovali už delší dobu. Máme zájem rovněž o přivedení MHD do části Lužkovice,“ uvedl zlínský radní a předseda rady jednatelů DSZO Zdeněk Blažek (ODS).

Členové Občanského sdružení Želechovice nad rozhodnutím kroutí hlavou. „Působí to populisticky. Je ale zajímavé, že se vše urychlilo až teď. Nám byla MHD slibovaná od dob našich rodičů,“ řekl člen sdružení Pavel Janíček. Také podle Michala Špendlíka je zavedení MHD účelové. „Pokud by to byl dlouhodobý záměr, tak by se o něm mluvilo. Ani slovo se například neobjevilo v Magazínu Zlín,“ připomenul.

Nová trolejbusová linka číslo 12 do Želechovic bude patřit do tarifního pásma „A“. Podle vedoucího dopravního úseku DSZO Pavla Nosálka nahradí některé dosavadní spoje linky 11. „Frekvence linky 11 od sportovní haly po Příluky zůstane stejná, ale spoje linky 12 budou navíc zajíždět až do Želechovic,“ sdělil Nosálek.

Do Želechovic budou jezdit od zlínské sportovní haly nízkopodlažní hybridní trolejbusy. Za zastávkou Příluky opustí trakční vedení a s pomocí dieselagregátu budou pokračovat po silnici I/49. Na okraji Želechovic odbočí doprava, projedou Podřevnickou ulicí, před poštou odbočí doleva a na křižovatce se světelnou signalizací odbočí opět doleva na silnici I/49. Po ní se vrátí zpátky do Příluků. MHD bude na nové lince zajišťována v čase od 5.30 do 20 hodin. Zkušební provoz potrvá do konce června. Musí ho ale ještě schválit zlínské zastupitelstvo.

Želechovičtí si ale MHD možná dlouho neužijí. Pokud se totiž osamostatní, budou ji muset zaplatit, nebo o ni pravděpodobně přijdou.

Co pro vás bude znamenat zavedení jízd MHD až do Želechovic? Svůj postoj vyjádřete v diskusi pod článkem.

Martin Lavay