„Ten jeden metrák ryb který zůstal, jsme dali do spodního rybníka," přiblížil Radomír Pravda ze Zlína, rybář, který se tímto řemeslem živí již 50 let a nikdy při výlovu na zlínských „Zbožákách" nechyběl. Společně s rybami přesunuli rybáři již tradičně do spodního rybníka i "krále Zbožáků", třicetikilového sumce, který má již přes třicet let. „Tady v tomto spodním je mu také dobře, vždyť je větší, uvedl Jan Pravda poté, co vlastníma rukama položil oblíbeného sumce do vod spodního rybníka, kde král rybníků přezimuje do doby, než jej v dubu přesunou zpět, do horního rybníka.

Kromě toho rybáři v sobotu při výlovu ryby třídili. Ty menší přesadili také. Ani v sobotu při výlovu nemohl chybět prodej ryb. V nabídce čerstvých kousků přímo z vody byli kapři, amuři, candáti, tolstolobici nebo i štiky.

U prodeje živých ryb se tak tvořila ne řada, ale doslova „kolona" těch, kteří si sem přišli rybu koupit. „Nejvíc mají lidé zájem o kapry a ještě o amury," uvedla prodavačka Jana. „I když amur je docela suché maso," podotkla její kolegyně Petra. Obě se měly celé dopoledne co otáčet, řada zájemců o rybu nebrala konce. „Nejlepší je amura udělat na zelenině," poradil jeden z návštěvníků Václav Sadil. I on je vášnivý rybář a tak v sobotu na „Zbožákách nechyběl. Dodal, že se mu na Zboženských rybnících líbí, navíc, že by ty české rybníky za ty zahraniční rozhodně nevyměnil.

„Máme tady zdravější ryby," usmál se. Jeho kamarádi, manželé Čechákovi mu dali za pravdu. Jak řekli, přijeli se jen podívat. „Manžel je rybář, ryby máme doma, ale tuhle akci máme rádi, je tu skvělá atmosféra," hodnotila Marie Čecháková. Tu také dokreslovalo nádherné slunečné podzimní barevné počasí, vůně opékaných klobásek a smažených bramboráků. Radost z místa, ale i teplé nápoje zahřály každého, kdo sem v sobotu dopoledne přišel u srdce.