S rekonstrukcí jednadvacítky souvisí také kratší provoz kavárny v nejvyšším patře budovy. Její otvírací doba je nyní ve všední dny od 8 do 18 hodin, od listopadu zkrátí provoz do 16 hodin. Mimo provozní dobu kavárny nebude 16. etáž veřejnosti přístupná.

„Vyhlídková terasa je od soboty 28. října do odvolání zcela uzavřena. Návštěvníci budou moci během úředních hodin nahlédnout pouze do prostor expozice ve 2. podlaží, případně do baťovského ředitelského patra v 8. podlaží,“ řekla mluvčí Zlínského kraje Soňa Ličková.

Lešení bude kolem budovy až do konce roku

Od konce května se budova postupně halí do lešení a řemeslníci opravují fasádu ikonické zlínské budovy. Stavební práce potrvají do konce roku. Kromě přítomnosti lešení to pro návštěvníky úřadu znamená i zavřený vchod z třídy Tomáše Bati. Na krajský a finanční úřad se lidé dostanou pouze ze strany svitovského areálu.

Opravy za bezmála 50 milionů

Druhá etapa revitalizace budovy Baťova mrakodrapu se týká zevnějšku budovy, řemeslníci opraví fasádu, izolaci a oplechování střechy. Dále se počítá s obnovou hydroizolace a oplechováním střech. Opravy se dočkají břizolitové omítky, poškozené cihelné pásky nahradí nové. Obnova čeká také konstrukci pojízdné lávky, takzvané kočky, využívané k mytí oken. Náklady jsou vyčísleny na 48 milionů korun.

Baťův mrakodrap nechal v letech 1936 až 1938 podle projektu Vladimíra Karfíka postavit Jan Antonín Baťa jako nové sídlo ředitelství firmy Baťa.

V letech 2003 až 2004 prošla budova rozsáhlou a nákladnou rekonstrukcí.

Od té doby zde sídlí Krajský úřad Zlínského kraje a také Finanční úřad pro Zlínský kraj. Budova je jednou z vrcholných staveb předválečné funkcionalistické architektury a je proto vedena na seznamu kulturních památek České republiky.