Nejnižší jsou podle údajů společnosti CCS průměrné ceny na Kroměřížsku, které se drží pod hranicí třiceti korun. Za litr Naturalu 95 tam vydají řidiči 29,65 korun a za naftu 28,20 korun.

O něco víc si lidé připlatí na Uherskohradišťsku, kde je průměrná cena benzínu 30,15 korun za litr, respektive 28,43 za naftu. V obou regionech ceny stouply přibližně o korunu a sedmdesát haléřů na litr.

Zato na Vsetínsku a Zlínsku bylo zdražení vyšší, v průměru o dvě koruny a padesát haléřů na litr. Na Valašsku, které dříve patřilo mezi oblasti s levnějšími pohonnými hmotami, teď proto lidé natankují Natural 95 za 30,29 korun a naftu za 28,94 korun.

Oblastí s nejvyššími cenami však zůstává stále Zlínsko, kde benzín průměrně stojí 30,43 korun za litr, nafta pak 29,11 korun.

Loni litr pohonných hmot nedosahoval třicetikorunové hranice, letos ji ale nepřesáhne jen ve výjimečných případech. Tak tomu je například v Bystřici pod Hostýnem na stanici Bec Trading.

„Natural 95 máme za dvacet devět korun a devadesát haléřů, za naftu pak dáte o korunu míň. Před koncem roku byl benzín o korunu a čtyřicet haléřů levnější a nafta o dvě koruny sedmdesát haléřů,“ vyčíslila vedoucí pobočky Vlasta Balnerová.

Častější však je cena přes třicet korun za litr pohonných hmot. „Teď máme Natural 95 za třicet dva korun a deset haléřů, naftu pak za třicet korun a třicet haléřů. Přesnou cenu před koncem loňského roku nevím, mění se to velice často,“ poznamenal Petr Pechál z čerpací stanice Benzina ve Vsetíně.

To už některým lidem přijde dost. „Je to hrůza, jak už je to přes třicet korun za litr,“ kroutil hlavou Martin Petrůj z Valašských Klobouk.

S tím souhlasí i Beáta Měchurová z Otrokovic. „Vyšší ceny benzinu mi samozřejmě vadí. Do práce sice dojíždím hromadnou dopravou, ale rádi jezdíme s rodinou na výlety a teď budeme muset sáhnout do kapsy hlouběji,“ poznamenala.