Na radnici přijali zástupci města čtyřicetičlennou skupinu představitelů chorzówské radnice, dětí a fotbalistů. Polské děti se pak podívaly do zoo Lešná, další skupina si prohlédla služebnu městské policie a Dopravní společnost Zlín-Otrokovice. V dopravní společnosti je zaujaly trolejbusy a také systém fungování dispečinku.

„Moc se mi to líbí. Zajímám se o dopravu, a tak mě prohlídka i jízda bavila,“ usmívala se hospodářská referentka více než stotisícového polského města Violetta Wackermann. Dodala, že u nich mají autobusy a tramvaje, trolejbusem se ale zrovna často neprojede.

I o víkendu se mají hosté ze spřáteleného města na co těšit. „V sobotu se zúčastní koncertů na náměstí Míru, podívají se do obuvnického muzea a do hvězdárny,“ upřesnila mluvčí zlínského magistrátu Marie Masaříková další program připravený pro Poláky.

V neděli jdou návštěvníci do kostela Panny Marie Pomocnice křesťanů na sídliště Jižní Svahy, kde se od 10 hodin zúčasní mše. Od 11.45 do 13 hodin si pak na hřišti na Vršavě zahrají proti sobě zlínští a chorzówští fotbalisté.