Provozovatelka Salajky ovšem pochybení odmítá. V záloze má mimo jiné i opoziční petici. „Stěžuje si pořád jeden a ten samý starý pán. Dělá to naschvál, aby nám uškodil. Žádný hluk totiž ze Salajky nevychází. Výjimkou je maximálně několik povolených akcí ročně, při kterých například hrají naživo kapely. Je to ale skutečně jednou za čas,“ argumentovala provozovatelka pohostinství Na Salajce Monika Chmelařová.

Vyhrocení potíží přesto očekávala už dříve. Na předloženou petici tak může okamžitě reagovat. „Já mám nashromážděných dvě stě až tři sta podpisů lidí, kteří naopak akce na Salajce chtějí. Kdybych obešla celou obec, určitě jich získám daleko víc,“ doplnila Chmelařová.

Hluk z pohostinství podle místních ale skutečně vychází. Zdali by ovšem radní měli kvůli ojedinělým prohřeškům rázně zakročit, nevědí. „Je pravda, že se pořádně nevyspím, když je na Salajce nějaká větší akce. Na druhou stranu to ale podle mě není zase extra vážné. Takové problémy jsou v každé obci,“ míní jeden z blízkých sousedů hostince, který si však z osobních důvodů přál zůstat v anonymitě.

Kritiku podpořenou peticí radní uznali. Problémy podle nich nejsou alarmující, zabývat se jimi nicméně musejí. „Stížnosti už nejsou otázkou pouze jednoho člověka, a proto je na čase spory nějak rozřešit. Od příštího roku bude tedy nově fungovat vyhláška, která upraví noční provoz všech pohostinství v obci. Za její nedodržení pak budou následovat sankce,“ podotkl polešovický starosta Michal Zapletal.