VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie: dávejte si větší pozor

Březnice /FOTOGALERIE/ – Zloději a podvodníci vítejte u nás. Dveře i okna máme dokořán. Tento nápis by si pomalu mohla dát na dům řada lidí.

5.8.2010
SDÍLEJ:

Policie si ve středu 4. července na preventivní akci v Šarovech, Bohuslavicích a Březnici potvrdila smutný fakt: i přes rozsáhlá varování v médiích řada lidí dostatečně nedbá na zajištění svého majetku.Foto: DENÍK / Šárka Šarmanová

Strážci zákona obcházejí vesnice. Nabádají obyvatele, aby si lépe chránili domovy

Policie si totiž ve středu 4. července na preventivní akci v Šarovech, Bohuslavicích a Březnici potvrdila smutný fakt: i přes rozsáhlá varování v médiích řada lidí dostatečně nedbá na zajištění svého majetku.Zejména starší spoluobčané se pak snadno stanou obětí zlodějů či podvodníků. „Proto se snažíme lidem osobně vysvětlit, co všechno se jim může stát a jakých triků se mohou dočkat,“ přiblížila záměr akce krajská policiejní mluvčí Jana Bartiková.

Policie včera zavítala i k manželům Karlovi a Věře z Březnice. Zjistili, že mají otevřenou branku i okna. Přitom oba byli za domem na zahradě.„To je typická příležitost pro zloděje nebo podvodníka,“ podotkla policejní preventistka Lucie Javoříková. Společně se svým kolegou Miroslavem Zbořilem proto manžele osobně varovali. „Takhle byste neměli dům nechat. Zlodějům stačí opravdu jen pár minut,“ varovali.

„Necháváme často okna otevřené, i když jedeme pryč. Stejně tu nikdo nemá co ukrást,“ přiznali policistům manželé. „Nyní už budeme více důslední a okna raději zavřeme, když nebudeme doma,“ slíbili.„Dobře, buďte opravdu opatrní. I kdyby vám zloději nic nevzali, není rozhodně příjemného žít s vědomím, že vám v domě někdo prohledával věci,“ reagovala Javoříková.

„Cizí lidi si ale přes práh nepouštíme. Plynaři ví, že měřič je venku a s elektrikářem chodím zapisovat stavy osobně. Do bytu bych nikoho cizího nepustil,“ podotkl ještě pan Karel.Oběma březnickým manželům ještě zlínští policisté dali letáčky s radami, co dělat a kam se obrátit v případě nouze, a zase pokračovali o dům dál.

Naopak pětasedmdesátiletou paní Marii oba strážci zákona pochválili. Branku měla zajištěnou.„Mám ji pořád zamknutou. A když někdo zvoní, nejprve se podívám přes záclonku, kdo tam je a zeptám se, co si přeje. Pokud je to cizí člověk, za bránu ho nepustím. Před několika lety se totiž ke mně pokoušel dostat nějaký podvodník, ale měl smůlu. Jsem opatrná,“ poznamenala žena.

Její devadesátiletá sousedka měla sice otevřené dveře, ale aspoň zamknutou bránu. Za ní štěkal jak o život její pes. „Mám tady dobrého ochránce že. Jakmile se tu někdo přiblíží, hned mě upozorní. Já tu navíc bydlím s dcerou, která na mě dává pozor,“ sdělila paní Marie.I té policisté předali letáčky s radami a telefonním číslem na policii. „Je to dobře, že se o nás i takto starají a snaží se nám poradit,“ ocenila obyvatelka Březnice.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

U dalšího domu však byla situace podobná jako v prvním případě. Pootevřená branka a dokonce i vchodové dveře. Uvnitř seděl starý pán. I jemu policie doporučila, ať nic neponechává náhodě a předala mu do rukou informační letáčky.Policie je přesvědčena, že takovéto preventivní akce mají velký význam. Jenom v tomto roce se totiž v regionu setkali s více než padesáti případy podvedených a okradených seniorů.

„Jsou skupinou obyvatelstva, která patří mezi nejrizikovější kategorie. Velmi často se stávají obětí důmyslných podvodů a lstí a mnohdy přicházejí o své celoživotní úspory. Přestože většina včera oslovených starších lidí se obrnila větou, že jim se to stát nemůže, nakonec připustili, že i do jejich domácností se snažili dostat prodejci zaručeně kvalitního a levného zboží a další pochybní prodavači,“ vysvětlila důvody policejní akce mluvčí Jana Bartíková.

Dodala, že v Bohuslavicích několik lidí dokonce nezávisle na sobě popisovali příběh, že za nimi přišla žena, která chtěla obyčejnou vodu v PET láhvi. „Zatímco vodu bezelstně napouštěli, do dvora nebo domku se jim dostali dva cizí muži s tím, že si jdou odskočit. Lidé měli štěstí, že tenkrát o nic nepřišli,“ poznamenala ještě mluvčí.

Autor: Šárka Šarmanová

5.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Česko zpívá koledy. Ilustrační foto

Klečůvka: „Sejdou se bezvadní lidé,“ těší se na punč na akci s Deníkem

Naši prvňáci. Ilustrační foto

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Mostní Zlín a ZŠ Slušovice ve Zlínském deníku

Gospelové Vánoce poprvé v evangelickém kostele

Po roce opět přichází krásný čas Vánoc a s ním i tradiční GOSPELOVÉ VÁNOCE, které již od roku 2003 pořádá agentura Pragokoncert. Vůbec poprvé přijedou do České republiky DONNELL ELLY & UNITED VOICES (USA) a slibují úžasný kulturní zážitek. Gospelové Vánoce se ve Zlíně konají tento čtvrtek a vůbec poprvé se tento jedinečný koncert uskuteční v evangelickém kostele.

Přidají se už posedmé

Stejný den, stejný čas, stejné koledy. Pět zvolených koled zazní zítra na náměstí 3. května v Otrokovicích. Do 7. ročníku akce Česko zpívá koledy se i tentokrát město zapojí.

ANKETA: Vyberte ten nejlepší dárek pod stromeček!

Redakce Deníku pro vás vybrala nejpopulárnější dárky posledních let. Které z nich byste chtěli najít pod stromečkem? Hlasujte!

SOUTĚŽ: Pošli nám svou pohádku a vyhraj

Vánoce jsou tady, a jelikož k nim patří pohádky, tak Deník vyhlašuje soutěž o nejkrásnější dětskou pohádku. Pokud rádi píšete nebo kreslíte, tak neváhejte a zapojte se do soutěže o tu NEJ VÁNOČNÍ POHÁDKU ROKU 2017.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT