„A právě tito nezodpovědní řidiči jsou hrozbou pro ty druhé, kteří pravidla na komunikacích dodržují. Také z tohoto důvodu provádíme na silnicích dopravně bezpečností akce. Snažíme se tak předcházet dopravním nehodám a jejich mnohdy fatálním následkům,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová s tím, že policisté jen během uplynulého víkendu ve Zlínském kraji přistihli za volantem automobilu či na kole bezmála tři desítky řidičů, kteří se před jízdou posilnili alkoholem.

Ilustrační foto
Opilý mladík z Morkovicka pokousal policistu. Hrozí mu čtyři roky vězení

Trestný čin nad jedno promile 

„Sedm z nich je podezřelých z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nadýchali nad jedno promile alkoholu. Zbytek řidičů se dopustil přestupku. Přístroj u nich naměřil hodnotu do jednoho promile,“ vysvětlila mluvčí.

Rekordmanem, jenž řídil pod vlivem alkoholu, je řidič osobního auta, který v pondělí ráno nadýchal 2,95 promile. Hlídka na něj narazila ve Spytihněvi.

„Rovněž ženy usedaly za volant pod vlivem. Například řidička motorového vozidla v obci Břest v sobotu večer nadýchala 2,09 promile,“ uzavřela mluvčí.