Postupnými investicemi by mělo vzniknout reprezentativní polyfunkční zdravotnické zařízení.

Od dob svého otevření sloužila budova polikliniky vždy jen jako zdravotnické centrum. Na tomto nechtějí nic měnit ani noví majitelé.

„Koupili jsme ji jako funkční a zaběhnutou a chtěli bychom na současný stav a provoz plynule navázat. Se zařízením podobného typu již máme zkušenosti, mimo jiné vlastníme dentální kliniku v Praze, nejsme tedy v této oblasti úplnými nováčky,“ uvedl Martin Grünwald, člen představenstva RC Europe.

Portfolio zdravotnických zařízení by skupina navíc dle jeho slov chtěla dále rozšiřovat a už nyní má v hledáčku další objekt v obdobně velkém městě, jako je Zlín.

V SOULADU S OKOLÍM

Jasné jsou i jejich představy týkající se budoucího vzhledu získané budovy. Po převzetí objektu a detailním seznámení s jeho chodem a strukturou se pustí do příprav na postupnou rekonstrukci objektu.

„Rádi bychom postupnými investicemi udělali z polikliniky reprezentativní polyfunkční zdravotnické zařízení, které bude odpovídat současným standardům,“ dodal Martin Grünwald.

Pítko. Ilustrační foto.
Z návrhů občanů prošlo pítko i vylepšení parčíku

Podle vyjádření společnosti budou při tom postupovat v souladu se zachováním charakteru budovy. Dobrou zprávou pro Zlíňany je i to, že společnost nemá za cíl realizovat necitlivé zásahy.

„Chceme opravit stávající opláštění neboli budovu udělat hezkou v souladu s okolní zástavbou. V rámci interiérových úprav budeme postupovat se snahou neomezovat zdravotní péči ani jiné služby dané budovy,“ slíbili prostřednictvím tiskové mluvčí Annette Hruškové.

„JE TO POTŘEBA“

Plány nových majitelů vítají i stálí nájemníci lékaři z ordinací a ambulancí polikliniky. Již přes dvacet let provozuje v prostorách polikliniky diabetickou ambulanci Dia Zlín s. r. o. lékařka Jitka Bařinková. Postupnou rekonstrukci prostor vítá.

„Bude to náročné, ale je to potřeba,“ míní lékařka, která očekává jednání ohledně smlouvy se zástupci firmy.

Co se týká vztahů s novými majiteli, očekávají lékaři i ostatní nájemníci to, že je nový vlastník v co nejbližší době osloví a projedná s nimi nájemní smlouvy. Také to, že budou mít korektní vztahy.

„Pokud bych si mohl něco přát, tak to, aby při té rekonstrukci nezapomněli na dostupné parkoviště, kde by bylo místo,“ vzkazuje za pacienty novým majitelům například Vladislav Tomanec ze Zlína.

7. Den pro Zuzanku v MŠ ve Zlíně.
Vzpomínky, ze kterých se rodí pomoc. Den pro Zuzanku přinesl 409 tisíc

„Analyzujeme situaci ohledně parkovacích míst a vnímáme to jako téma, se kterým chceme intenzivně pracovat,“ doplnila za společnost mluvčí Annette Hrušková.