Délka odstávky se zkracuje, dříve trvala i čtrnáct dní. Nyní údržbáři pracují déle, mají k dispozici i lepší materiály

Méně otužilí tak již nyní hledají řešení, jak si co nejpohodlněji zajistit každodenní hygienu. Jedná se například o ty, kteří žijí na sídlišti Jižní Svahy.

„Já se budu sprchovat v práci, jelikož mám tu možnost,“ uvedl Lukáš Vavruška.

Docela zajímavým způsobem řeší odstávku Dana Šťastná. „Máme doma baterii na elektřinu. Manžel ji tam namontuje, a i když je ten proud slabý, sprchovat se dá,“ podotkla. Dříve ohřívali vodu v pračce nebo jezdívali za babičkou, u které tekla.

Paní Dagmar zase hodlá zamířit za dcerou. „Pojedu do Fryštáku,“ sdělila. Vzpomíná si také na léta, když její děti byly ještě malé.

„To se ohřála voda v hrnci, a nalila do umyvadla nebo do lavoru. V ní se pak umyli všichni,“ objasnila.

Jaroslava Polášková tvrdí, že dříve to bylo pro ni mnohem složitější než dnes. „Kdysi jsme hlavně kvůli dětem ohřívali vodu v pračce a vypouštěli ji do vany. Bylo to komplikované, jednalo se o nějakou tu práci navíc. Teď už jsme zhýčkaní a zvyklí na pohodlí, proto jezdíme na chatu, kde teplá voda teče,“ tvrdí Polášková.

Hana Treterová tvrdí, že ji odstávka vůbec netrápí „Jednoduše se osprchuji ve studené vodě. Někdo si stěžuje, ale vlastně ani nemá proč. Třeba za komunistů netekla voda i dva týdny. To jsme ji pak museli ohřívat v pračce nebo na sporáku,“ zavzpomínala.

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!

Odstávka začne již tuto neděli 1. srpna a měla by skončit ve středu 4. srpna.

„Týká se všech obyvatel celé východní části města a sídliště Jižní Svahy. První den přerušení lidé ani moc nepocítí. Teplá voda poteče prakticky až do jednadvacáté hodiny,“ uvedl výrobní ředitel dodavatelské společnosti Alpiq Zlín Jaroslav Bobák.

Podle něj se přerušení provozu horkovodní sítě snaží společnost provádět jen jednou za dva roky.

„Tato preventivní údržba je nutná pro zabezpečení dodávek teplé vody bez odstávek po dobu celého roku. Nyní tak opravíme těsnění ventilů a ventilových přírub,“ upřesnil Bobák.

Zároveň vysvětlil, proč nynější odstávka trvá jen čtyři dny oproti dřívějším zhruba dvěma týdnům. „Děláme více věcí najednou a to minimálně dvanáct hodin denně, dříve to bylo jen osm. Také už máme k dispozici kvalitnější materiál, který má delší životnost a lépe těsní,“ vysvětlil Bobák.

V Otrokovicích dojde k opravám také, a to v období od 1. do 6. srpna. „Teplá voda ale poteče. Budou použity náhradní zdroje,“ sdělila mluvčí Otrokovic Lenka Krupková.