Nervozita, vztek a netrpělivé podupávání za volantem. Řidiči v Otrokovicích stojí v dopravních zácpách.

„Je to hrozné. Já bych jim tak dal na holou. Trvá to strašně dlouho. Kdyby to dělali Japonci, tak už po dálnici znovu jezdíme bez problémů. To nemá konce, je to děs," stýská si například Pepa Hájek z Otrokovic, který na kolony nadává z pohledu řidiče i pěšího chodce. Nelíbí se to ani Marii Novotné.

„Přecházení přes cestu je teď strašné. Auta na mě troubí, abych šla rychle. Jsou nervózní, ale já opravdu nemůžu," říká nešťastně seniorka.

Zhoršená průjezdnost městem se odráží také na provozu MHD.

„Spolu s ostatními vozidly i trolejbusy DSZO nabírají v dopravních špičkách zpoždění, která zpravidla nepřesáhnou deset minut. Cestující o zpožděních informujeme na elektronických panelech jízdních řádů na zastávkách," informuje Vojtěch Cekota, mluvčí Dopravní společnosti Zlín Otrokovice.

Většina cestujících podle něj chápe, že tato zpoždění nejsou zaviněna dopravní společností. „Pokud pro MHD nejsou vyhrazeny zvláštní jízdní pruhy, zůstávají vozidla v kolonách s ostatními motoristy," dodává.

Podle šéfa zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic Karla Chudárka probíhají opravy podle harmonogramu, skončí tak zřejmě na konci října.

„I když situaci komplikuje počasí, přesto probíhají ty práce, které jsou technologicky možné. Opravit dálnici musíme," říká Karel Chudárek. Pracím na dálnici však tvoření kolon přičítá jen částečně.

Podle starosty města Jaroslava Budka radnice zatím žádnou stížnost od obyvatel neeviduje.

„Je to opravdu hrozné, ale musíme to nějak přežít. Dálnice byla v hrozném stavu. Naši obyvatelé byli o komplikacích informováni," říká starosta.