V kategorii hasič to byl Petr Vlček, v oblasti zdravotníků lékař Tomáš Novotný a záchranář David Mazák. Za policisty převzal vyznamenání Milan Macourek, za dlouhodobou činnost 155. záchranný prapor Bučovice a za občany potom Michaela Křivá ze Zlína.

Osmatřicetiletý hasič Petr Vlček byl vedoucím týmu, který zasahoval u tragické srážky linkového autobusu a kamionu ve Valašském Meziříčí. Díky jejich rychlé a duchapřítomné pomoci se podařilo vyprostit z obou vozidel všechny cestující. „Udělali jsme maximum, co jsme mohli, přestože tam jedna žena utrpěla těžší zranění. Ocenění proto nepřísluší pouze mně, ale celému týmu,“ uvedl Vlček.

Cenu Salvator v kategorii zdravotníků získal lékař Tomáš Novotný společně se záchranářem Davidem Mazákem a členy SAR teamu Armády ČR z Bochoře u Přerova. Jejich skupina zachránila rodičku, u níž došlo ke srdečnímu selhání.

„Museli jsme ji nechat převézt vrtulníkem do Prahy a teď čeká na transplantaci srdce. Dá se říct, že to byl pro nás ojedinělý případ,“ sdělil devětatřicetiletý lékař Novotný.

Za policisty převzal cenu Milan Macourek. Zastavil totiž muže, jež chtěl skočit z jeřábu u Zlatého jablka, před sebevraždou. Vylezl za ním nahoru a vyslechl si jeho příběh. „Potřeboval se svěřit a v té chvíli bylo důležité jej nezklamat. Hodně jsem přemýšlel, jak neztratit jeho důvěru,“ zavzpomínal policista.

Členové 155. záchranného praporu Bučovice nasazují při zásazích často vlastní život a byli navrženi za příkladnou pomoc občanům kraje při zvládání mimořádných událostí.

„Bereme to jako práci. Jsme rádi, že můžeme pomoci lidem ve svízelných situacích. Získání Salvatora je pro nás určitě pěkným vyznamenáním,“ sdělil náčelník štábu Pavel Eller.

V kategorii Občan 2007 převzala cenu z rukou hejtmana Libora Lukáše Michaela Křivá ze Zlína. I přes své problémy s krční páteří pomohla loni při povodních jedenáctileté holčičce, pod níž se propadl chodník. Bez jejího zásahu by zřejmě nepřežila.