Reagovala tak na sdělení krajské hygienické stanice. "Injekční stříkačka je většinou prázdná a v jehle samotné není dostatečné množství krve, které by stačilo k její analýze. A většinou je krev také zaschlá," vysvětlila epidemioložka Hana Tkadlecová. Dodala, že se běžně všichni takto poranění jedinci vyšetřují na žloutenku typu B a C a na virus HIV.

"Protože nelze vyšetřit jehlu, vyšetřuje se poraněný v daných intervalech na výše uvedené nemoci po nejdelší inkubační dobu, což je půl roku. I když se po uplynutí této doby u něj neprojeví žádné příznaky, v krvi by se rozhodně mělo projevit, zda k nákaze došlo nebo ne," informovala Tkadlecová. Doplnila však, že nejkratší možná inkubační doba je zhruba měsíc a půl. Reakci rodičů poraněného chlapce se Deníku nepodařilo získat.

"Na přání maminky nebudeme zveřejňovat žádné informace o rodině," sdělil Plesar. Případy, kdy policisté našli injekční stříkačky, se v poslední době množí. Jen během uplynulého týdne našla zlínská policie na třech místech ve městě tři použité stříkačky. Hlídky otrokovických i zlínských městských strážníků proto zvýšily počet kontrol dětských hřišť i veřejných prostranství.