Reakci uvedl na svém facebookovém profilu. Deník se zajímal osobně na jeho důvod, proč tak jednal, bohužel, se mu nepodařilo lékaře kontaktovat.

Na zlínských školách k masivnímu sundávání podobizny prezidenta Zemana nedochází.

„Necháváme to na uvážení ředitelů,“ uvedla Kateřina Francová, zlínská radní, která má v gesci oblast školství.

Na některých školách fotografie prezidentů ve třídách již dávno nevisí, místo nich na jsou za katedrou státní znaky. Jako například v Základní škole Komenského II, ve Zlíně.

„Státní znaky ve třídách máme již hodně let. Je důležité, aby žáci znali státní znak. Prezidenti se střídají, ale státní znak zůstává. I když jako občan s nemusím s čímkoliv souhlasit, přesto si myslím, že děti máme učit k autoritám a zachovávat čest k těmto věcem. Jako učitel a ředitel školy nebudu před nimi snižovat autority představitelů vlády,“ uvedl ředitel školy Milan Alex.

Státní znak mají ve třídách i v Gymnáziu Zlín na Lesní čtvrti ve Zlíně.

„Ano, ve třídách máme státní znaky již dlouhodobě, což nám umožňuje zákon,“ potvrdil ředitel zařízení Pavel Simkovič.

Hrad Brumov v Brumově – Bylnici, místo s tajemnou minulostí.
Hrad Brumov skrývá mnohá tajemství

Žádná politika na zdi

Politika a její složitosti. To je to, co se nedostane za zdi Střední škola Baltaci s. r. o.ve Zlíně.

„My se do politiky nepleteme a nechceme, aby se projevila na životě školy. Chceme, aby naše škola byla apolitická a přísně dbáme na to, aby se takové věci do ní nevnášely. A je jedno, z jaké politické strany tyto věci směřují,“ uvedl za zřizovatele školy Lukáš Žaludek.

Ani z kraje pokyny k odstranění portrétu hlavy státu nezazněly.

"Také mně se nelíbí, když čtu informace o milosti prezidenta pro známého, který byl odsouzen za ovlivnění veřejné zakázky. Z pozice radní pro školství jsem žádné doporučení o odstranění jeho podobizen ve třídách nevydala. Pro mě bude mnohem přínosnější, když se zamyslíme nad tím, jakého prezidenta či prezidentku chceme a s tím vědomím šli příští rok k volbám," komentovala současné dění krajská radní odpovědná za oblast školství Zuzana Fišerová.