O jeho šikovnosti svědčí třeba páté místo v soutěži o nejlepší umělecký výrobek z pekařského těsta udělený Podnikatelským svazem pekařů a cukrářů České republiky v Pardubicích roku 1998.

„Jsem i držitelem českého rekordu v modelování poslepu,“ pochlubil se Slačálek. V roce 2002 dokázal v Pelhřimově přesvědčit o svém umění porotce, když vymodeloval za 59 minut a 48 vteřin deset koní o průměrné hmotnosti 192 gramů, a v následující hodinu dalších třináct druhů zvířat podle přání obecenstva.

„Byl jsem pak trochu dezorientovaný. Když se člověk soustředí dvě hodiny jen na hmat, tak mu chvíli trvá, než se zase vrátí do reality,“ říká Slačálek.

Vystupoval také v televizi v pořadu Martina Dejdara o lidech s neobvyklými schopnostmi. „Udělal jsem si pravou ruku z plastelíny, a tu jsem mu podal na přivítanou. Ten se lekl!“ smál se modelář.

Momentálně musí bydlet muž, který je zaměstnaný ve firmě na výrobu autosoučástek, ve zlínském azylovém domě. Jeho manželka a dvě děti pak přebývají v domově pro matky v tísni na sídlišti Jižní Svahy.

„Můžu si za to vlastně sám. Vzali jsme si rychlou půjčku. Když jsem neměl zaměstnání, tak nám společnost pozastavila splátky. Pak jsem ale zapomněl nahlásit, že opět pracuji. Dali mi exekuci na velkou část platu,“ vysvětlil důvod, proč nemají finanční prostředky a nemůže být nyní rodina pohromadě ve společném bytě.