„Těším se, že budeme cestovat. Nejraději bych objel celý svět! I když v Německu už jsem třeba ale byl,“ neskrýval své nadšení jeden z obyvatel domu s chráněným bydlením Peťa Herodes. Další jeho spolubydlící by se v novém voze zase rádi vydali například do Krkonoš.

„Vůz bude složit také k dopravě našich klientů na různá sportovní utkání. Ti reprezentují například v plavání či stolním tenise,“ doplnila ředitelka zlínské pobočky Naděje Kateřina Pivoňková. Stříbrný Ford tranzit podle ní ale není určen jen těmto lidem. Využijí ho také klienti Domu pokojného stáří.

„Nedávno mě dojal jeden příběh. Ptali jsme se našich obyvatel, co jim u nás chybí a co by si přáli. Jeden ze starých mužů, odkázaný na invalidní vozík, pronesl „Chtěl bych se ještě jednou podívat do Příluků na fotbal!“ Teď tedy, díky novému autu, kam se jeho vozík bez problémů vejde, pojede,“ přislíbila se ředitelka Naděje.

Podle mluvčí zlínského magistrátu Marie Masaříkové automobil navíc umožní starším lidem se sníženou možností pohybu a nebo například lidem postiženým Alzheimerovou chorobou dostat se i na invalidních vozících k lékaři, na úřady i na tolik žádané výlety a kulturní či společenská setkání.

„Vůz budou využívat také klienti sociálně terapeutických dílen. I přes své mentální postižení se účastní mnoha předváděcích a kulturních akcí a jarmarků v širokém okolí, kde prezentují tkalcovské, textilní, košikářské a voskové výrobky svých šikovných rukou“ doplnila Masaříková. Větší vůz jim podle ní usnadní převážení tkalcovských stavů, výrobků i materiálu.

Pořízení speciálního vozidla financovala Českomoravská reklamní agentura Kompakt díky nosičům reklamy umístěných na automobilu. Mezi nimi se objevilo i logo Deníku. Zástupci vedení firem, které se finančně podílely na tomto sociálním projektu, se zúčastnili také úterního slavnostního předání.

Nechybělo ani vedení města zlína. „Ze všech oblastí, které mám na svém postu na starosti je mi sociální sféra nejbližší. Proto jsem vděčný za každý sebemenší projekt. Tento navíc patří k těm zásadním,“ uvedl náměstek primátorky Miroslav Kašný.

Vyhrajte lístky na festival Ludkovická plečka

Vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!