„Společně jsme prosili Pannu Marii, vítěznou ochranu Moravy, abychom po třídenním putování přes Hostýnské a Vizovické vrchy ve zdraví dorazili v sobotu do poutního Velehradu,“ uvedl Peňáz

Každému z účastníků hromadné pouti pak pověsil na krk cyrilometodějský křížek.

„Dostala ho ode mne i nejmladší poutnice, jednoletá Amálka, kterou maminka nesla v náruči po poutní stezce celých pět kilometrů. Těší mě, že na šedesátikilome­trovou pouť vyrazilo z Hostýna i dvanáct lidí z Uherskohradiš­ťska. Další se k nám, stejně jako vloni, jistě přidají, až dorazíme na Slovácko,“ nechal se slyšet páter Peňáz.

Po nočním odpočinku ve Zlíně zahájil včera ráno druhý den putování mší svatou. Kolem poutní stezky z Hostýna na Velehrad je rozmístěno pětadvacet dřevěných přístřešků s turistickými, poutnickými i náboženskými informacemi. U každého zastavení poutní cesty si vyslechnou účastníci pochodu Boží slovo a zazpívají jednu píseň.

„Duchovní program, jehož součástí je každý den mše svatá, je velice bohatý. Společně se modlíme za úmysly, které nám lidé svěří přes Radio Proglas a Televizi Noe. Většina poutníků jde z Hostýna na Velehrad ze zbožnosti. Domů se z Velehradu budeme vracet s předsevzetím, že v příštím roce vyrazíme na poutní cestu znovu,“ svěřil se dvaašedesátiletý Jan Rozehnal ze Zlína.

K velehradské bazilice dorazí poutníci dnes kolem patnácté hodiny. „V šestnáct hodin budu pro ně i stovku vozíčkářů sloužit mši svatou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Velehradě,“ dodal páter Peňáz.