I podle zaplněnéného Masarykova náměstí bylo poznat, že jsou Kloboučané na hlavu státu zvědaví.

„Jsem šíleně nervózní, třepou se mi ruce. Je to pro mě veliký zážitek setkat se s prezidentem a předat mu kytku. Pro jistotu jsem si nacvičila i uvítací větu," svěřila se Brigita Olivová z folklorního souboru krátce před příjezdem Miloše Zemana do Klobouk. Oslovení lidé si taky velmi cenili, že si vybral pro návštěvu právě malé městečko na Valašsku.

„Pane prezidente, my jsme tady taková chudá obec, žádná fabrika. Myslete na nás,"
i takový vzkaz si Miloš Zeman mohl vyslechnout od místních občanů. Valašsko je sice chudá oblast, Klobouky se však jako nemajetné příliš netváří.

Město nemá dluhy a je upravené a vyzdobené. Vždyť právě náměstí zdobí dřevěné plastiky místních řezbářů. Na zaplněném náměstí se nesešli jen místní, ale i lidé z celého okolí. Na prezidenta se přijeli podívat z Brumova, ze Slavičína, ale také z okolních obcí.

V zemi, kde se krade

„Chtěla jsem jej vidět naživo a udělat si vlastní obrázek. Můj dojem je takový, že umí mluvit a dokonce i vypadá mladší a štíhlejší než v televizi," svěřila se se svým dojmem Anna Konečná, která se na prezidenta přijela podívat ze Slavičína.

Kdo by čekal, že jádro přihlížejících budou tvořit senioři, krutě by se mýlil. Na prezidenta byli na Valašsku zvědaví úplně všichni. Dokonce 
i školou povinné děti a mládež. Přijela se podívat i šestiletá trojčata Adam, Milan
a David Lorencovi.

Těm by však ke štěstí stačila očividně i jen dobrá zmrzlina a vyhrávající kapela Dúbravanka. Po úvodní zdravici se mohli občané těšit na debatu s prezidentem. Témata byla podobná jako ve Zlíně. Řešení vládní krize, církve, důchody nebo korupce a zlodějiny.

„Nežijeme ani v policejním státě, jak se někdy dovídám. Ani v prokurátorském státě. Žijeme ve státě, kde se extrémně krade," glosoval poté prezident poslední zásahy protikorupční policie.

Kromě dotazů však Kloboučané také panu prezidentovi přáli hodně pevné nervy a děkovali za návštěvu. Také dotazů mohli občané položit více, než se původně dle striktního scénaře zamýšlelo. Poslední z nich zazněl například na téma moravské národnosti. Miloš Zeman, ač na Moravě, se nebál přiznat vlastní názor.

„Možná se to někomu nebude líbit, ale prezident musí říkat i nepopulární názory. Podle mě moravská národnost jako taková neexistuje. Národnost se totiž mimo jiné odlišuje jazykem. A na Moravě není jiný jazyk, ale dialekt," nebál se Miloš Zeman říct názor, který tazatel slyšet nechtěl. „Nezaleží, kdo odkud je, ale jaký je," zakončil prezident.