„V říjnu bychom měli zahájit stavbu a na konci června příštího roku chceme mít hotovo,“ řekla starostka městyse Olga Tkáčová.

Dodala, že v červenci by pak měl začít zkušební provoz. „Co se týče vstupného, plánujeme mít ceny obvyklé v regionu, takže to bude zřejmě kolem padesáti korun pro dospělého na den. Také plánujeme různé rodinné slevy,“ přiblížila Tkáčová.

Koupaliště vyjde celkem na 50 milionů korun, z čehož je 34 milionů dotace z Evropské unie, 6 milionů zaplatí Pozlovice a zbylých 10 milionů přispějí sousední Luhačovice. Také pro ně je zachování možnosti otevřeného letního koupání důležité.

Tamní zchátralou plovárnu totiž nahradí krytý bazén, který se začal stavět minulý týden. „Vznikla vzájemná dohoda mezi Luhačovicemi a Pozlovicemi, že oni postaví otevřené koupání a my zas kryté,“ poznamenal starosta lázeňského města František Hubáček.

Na své si tak přijdou i milovníci jízd na tobogánu, který v luhačovickém bazénu bude chybět. „Tobogán má asi čtyřicet metrů a skluzavky budou čtyřdráhové. Nechybí zde tak ani šplhací síť, divoká řeka nebo třeba lezecká stěna,“ popsala starostka.

Celý areál se bude skládat z většího bazénu a brouzdaliště. „Bazén bude nepravidelného tvaru o ploše čtyři sta osmdesát pět metrů čtverečních a bude mít tři plavecké dráhy rozdělené od zážitkové části bazénu sedacími lavicemi. V dětském brouzdališti bude vodní hřib,“ podotkla starostka.

Původně bylo v plánu například i hřiště pro plážový volejbal. „V prvních návrzích jsme s tím počítali, ale v této etapě ho nakonec nepostavíme. Ono se dá dodělat dodatečně, až seženeme další finanční prostředky,“ zmínila Tkáčová.

Využije se i původní sociální zázemí. „Budova stávajícího zázemí je v havarijním stavu, ale bude se rekonstruovat tak, aby byla zakomponována do nového areálu,“ doplnila starostka.