Na ulici 2. května nebude možno vjíždět ani odjíždět auty. Obyvatelé však mohou svá vozidla po celou dobu realizace ponechat na parkovišti u prodejny COOP před č. p. 4345, tak jako na parkovišti na ul. Padělky IV nebo u domu č. p. 622, ovšem bez možnosti odjezdu či příjezdu. Je však nutné, aby vozidla na parkovišti u prodejny COOP nepřesahovala přes obrubník parkoviště. Ačkoliv bude uzavření průjezdu komunikace na ulici 2. května ukončeno nedělí 25. srpna ve 24:00 hod, uvedené omezení bude pro tato parkoviště a všechna napojení platné i v pondělí 26. srpna.

Komplikace i s MHD

Kvůli obnově vodorovného dopravního značení a doplnění živičného povrchu nebude možné ponechat vozidla na parkovací ploše před domy č. p. 1949 - 1954, která musí být kompletně vyklizená. Uzavírka tohoto parkoviště bude prodloužena do úterního dne 27. srpna.

Ostatní parkovací plochy budou přístupné z ulic Sokolská a Fügnerova nábřeží, stejně jako přístup k domům během celé uzavírky.

Všechny ulice budou dočasně obousměrné, včetně ul. Padělky VI.

Linky MHD č. 2, 8 a 9 budou uzavřený úsek ulice 2. května objíždět náhradní trasou po Benešově nábřeží, kde budou zastavovat na zastávkách autobusových linek 33 a 38. Protože jde o ulici bez trolejového vedení, budou na tyto linky nasazeny trolejbusy s dieselagregátem nebo autobusy. DSZO posílí trolejbusovou linku č. 44, která je vedena Sokolskou ulicí, protože se její zastávky nacházejí zpravidla v kratší docházkové vzdálenosti ze čtvrtí Padělky a Kúty než zastávky na Benešově nábřeží.