Pachatelé vnikli do rodinných domů přes otevřená okna, dveře, vstupy do sklepů či na terasu.

„V některých případech stihli ukrást věci položené blízko u vstupních dveří, v jiných případech je vyrušili majitelé nemovitosti a utekli,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Do rodinného domu na Santražinách ve Zlíně vnikl zloděj v minulém týdnu přes otevřené okno v přízemí.

„Ukradl kabelku s platebními kartami, pánskou a dámskou peněženku s finanční hotovostí dva tisíce a 17 tisíc korun, klíče od dvou osobních vozidel, jednoho motocyklu a luxusní notebook,“ popsala mluvčí s tím, že škoda, kterou způsobil, činí minimálně 58 tisíc korun.

Do rodinného domu na ulici Vinohrady se zloděj dostal přes pootevřené dveře na terasu.

„Odcizil opět peněženku s platebními kartami a finanční hotovostí 6 tisíc korun a stříbrné šperky,“ sdělila Kozumplíková. Dodala, že způsobená škoda prozatím nebyla vyčíslena.

O víkendu se dostal zloděj v místní části Kudlov do baťovského domku pravděpodobně přes neuzamčené dveře vedoucí do sklepa. Ukradl motorovou pilu a několik plechovek piva. Škoda činí téměř osm tisíc korun.

Na ulici Štefánikova došlo v rozmezí deseti dní hned ke dvěma vloupáním do rodinných domů.

„Do obou se zloděj dostal neuzamčenými vstupními dveřmi. Z obou domů odcizil kabelku, peněženku s platebními kartami a finanční hotovostí. V prvním případě je škoda téměř čtyři tisíce korun, ve druhém potom dva tisíce korun,“ uvedla mluvčí s tím, že za porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, případně za krádež hrozí pachateli nebo pachatelům v případě jejich vypátrání a odsouzení tresty odnětí svobody na dva a více let.