Policie i zlínská univerzita dlouhodobě urgují vybudování bezpečného přechodu hned u dvou novostaveb

Policie i blízké školy dlouhodobě urgují magistrát, ať situaci vyřeší. Ten ale prý musel vybudování přechodu dlouhodobě připravovat. Na jaře by se jej však měli konečně Zlíňané dočkat.„Stavbu přechodu jsme rok legislativně chystali. Záměr vyžadoval kvůli nutnosti ostrůvku velkou přípravu. Přestože ještě není hotový rozpočet na příští rok, jeho zřízení budeme každopádně nárokovat,“ ujistil vedoucí odboru dopravy zlínské radnice Pavel Dohnal.

Jeden přechod v téže ulici směrem k bývalým Baťovým internátům už je – v křižovatce třídy Tomáše Bati. Na druhé straně silnice bývala zebra také, ale nesplňovala platné normy. Radnici na to upozornila v květnu 2009 policie, která současně doporučila městu nebezpečnou situaci řešit. Ještě dvakrát v témže roce nutnost úpravy vozovky urgovala.„Jedná se o poměrně nebezpečné místo,“ zdůraznila krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

S tím souhlasí i nynější zaměstnanec rektorátu Univerzity Tomáše Bati, bývalý kvestor Alexander Černý. Sám před nedávnem zmínil, že hodlá v této věci s magistrátem intenzivně jednat.„Připadá mi, že už se o tom diskutuje příliš dlouho. Nedávno jsem se málem také stal snadným terčem projíždějícího vozidla. Jedna věc jsou peníze a další hledisko bezpečnosti,“ apeloval Černý na problém i při zasedání akademického senátu, kdy zmínil, že pokud nebude ochotno jít do stavby město, zasadí se o něj sama univerzita.

Vybudování světelného přechodu s ostrůvkem má vyjít na bezmála čtyři sta tisíc korun. Vyprojektovaný je o něco níže než původní.Přivítá jej i ředitel 1. základní školy ve Štefánikově ulici Lubomír Vývoda.„Ať se udělá. Rodiče už si stěžovali, že menší děti přebíhají silnici jen tak. Je to velice nebezpečné. Určitě jsem pro zbudování přechodu,“ doplnil Vývoda.