Přečíslování se týká ve Zlíně přibližně patnácti set půldomků. Hotové má být do konce června. Magistrát začal nedávno s přípravami. Vytvořil seznam objektů, kterých se opatření týká. K vidění je na webu města. Všem dotčeným vlastníkům či spoluvlastníkům zašle nyní manuál, jak postupovat.

„Stavební odbor jim zašle v únoru dopis s informacemi, jaké povinnosti jim v souvislosti s přečíslováním vznikají a jakou pomoc jim poskytne město,“ sdělil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Majitele půldomků nyní čeká nejdůležitější úkol. Musejí se na přečíslování domluvit a zaslat návrh dohody do 25. března na radnici. V opačném případě rozhodne stavební úřad, který z nich si číslo popisné ponechá a který dostane nové.

Nové cedulky každopádně nepůjdou z jejich kapes, ale z městské kasy. Výměna dokladů má být také zdarma. Osobám s trvalým pobytem, kterým se číslo změní, si budou muset na radnici vyřídit nový občanský průkaz, velký a malý technický průkaz vozidla, případně živnostenské oprávnění. Pasy a řidičské průkazy si speciálně měnit nemusejí. Změnu však budou muset nahlásit také na úřadech, například v bance, pojišťovně nebo na obchodním rejstříku.