Přitom ještě ve středu zazněla prostřednictvím mluvčí vlády informace o návštěvě premiéra v KNTB a setkání se zaměstnanci.

Podle vysvětlení, které má redakce k dispozici, premiér nemocnici nenavštíví prý proto, že chce navštěvovat jen fakultní nemocnice a KNTB fakultní nemocnicí není.

„Premiér Andrej Babiš se rozhodl jinak, je to jeho právo měnit program nebo jej zrušit,“ komentoval poslední rozhodnutí Andreje Babiše hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Ten ještě ve středu zmínil, že stejně jako premiér se setká se zaměstnanci KNTB, kteří s ním chtěli probírat mzdové a pracovní podmínky, šel by například na Úřad vlády a zajímal se o stejné záležitosti s jeho zaměstnanci.

Podle Jiřího Čunka v souvislosti s tématem může sice premiér zaměstnance KNTB vyslechnout a slíbit jim zvýšení platů, ale musel by to udělat ve všech nemocnicích v České republice.

„Je to zklamání, chtěli jsme pana premiéra seznámit s tím, jak vypadá situace v akciových společnostech, myslíme, že by jej mělo zajímat, jak se v nich lidé doopravdy mají,“ komentovala zrušené setkání se zaměstnanci Baťovky předsedkyně předsedkyně místního Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Martina Hvozdenská.

„Hlavním důvodem cesty Andreje Babiše do Zlínského kraje je jeho pozvánka na slavnostní otevření investiční akce ve skladu státních pohonných hmot v Loukově na Kroměřížsku. Při této příležitosti se uskuteční několik setkání s občany, podnikateli, a zastupiteli měst a obcí, protože se rád setkává s lidmi a chce slyšet jejich názory a vidět připravené investiční záměry,“ přiblížil ve středu statutární náměstek hejtmana z Hnutí ANO Jiří Sukop.

Ilustrační foto
Více spojů a lepší návaznost, slibuje kraj. Uzavřel smlouvu s novými dopravci
Jiří Čunek a  Andrej Babiš. Ilustrační foto
Do "Baťovky" míří premiér. Bude se zajímat také o pracovní i mzdové podmínky
Zasněžený  Tesák a Hostýnské vrchy. 29.1.2020
Za přírodním sněhem? Leda na vrcholky hor a kopců