„Poškozený muž nám uvedl, že procházel parkem Botanika v ulici Husova,“ informovala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Neznámí chlapi na něj prý zaútočili naproti květinářství Kašík. „Když jej míjeli, jeden z nich ho udeřil pěstí do tváře, až spadl na zem. Další mu prohledal kapsy a z mikiny vytáhl mobilní telefon,“ vysvětlila mluvčí s tím, že útočníci mladíkovi navíc rozbili spodní čelist. Pak utekli neznámo kam. „Bradu zraněnému v nemocnici ošetřili. Poškozený nadýchal přes jedno promile alkoholu. Po lupičích pátráme,“ sdělila Javorková. V letošním roce bylo v bývalém vsetínském okrese už šestnáct loupeží.

Sedm přepadení se stalo ve Vsetíně, šest ve Valašském Meziříčí. „Dvě loupeže jsme zaznamenali na Dolní Bečvě a jedno v Rožnově pod Radhoštěm,“ uvedla mluvčí. Pět přepadení už policisté objasnili. „Dvě z nich se stala ve Vsetíně. „Jedná se o případy, kdy se na jaře snažil šestnáctiletý mladík okrást osamělé ženy. „Nejprve chtěl v polovině března na Ohradě vytrhnout kabelku třiatřicetileté ženě a počátkem dubna se o to samé pokusil u šestašedesátileté paní na ulici Nádražní,“ připomněla Javorková.