„Jsem za schválení ráda. Čekáme už tři roky a bylo to vysilující,“ reagovala majitelka areálu Radmila Pospíšilová. Ta jej koupila v roce 2021 a už dříve představila svou vizi revitalizace Riviéry.

Na místě by měla stát ekologická budova pro firmu Mobilboard. Kancelář by byla z velké části zapuštěná do svahu v úrovni cesty, který by se tím zároveň zpevnil. Součástí by byla místnost pro školení, workshopy, přednášky, cvičení, případně coworking v přírodě.

Na Jižních Svazích ve Zlíně se chystá kácení dřevin napadených kůrovcem.
Na Jižních Svazích ve Zlíně pokácí stromy napadené kůrovcem

K přípravě projektu nové podoby areálu si Pospíšilová přizvala architekty ze Slovenska – Michala Diviše, který má zkušenosti s urbanistickými zónami pro bydlení s energetickou soběstačností, a Martina Pribila stavícího takzvané Krtkodomy, ekologické zelené domy chráněné zeminou.

„I když to vypadá, že se v areálu nic neděje, stále jsme pracovali na dalších podkladech pro stavební řízení. Máme tedy připravenou první etapu na podání a mezitím hledáme stavební firmy, které by byly schopné tento speciální projekt realizovat,“ vysvětlila Pospíšilová.

Biotop s relaxační zónou

Dominanta areálu - bazén se má proměnit v biotop s relaxační zónou plnou zeleně. Využije se i starý tobogán.

„Konstrukce tobogánu nás stále láká pro nějaké kreativní využití, nové nápady jsou například podcastovna. Tuto část ještě promýšlíme a čekáme na nějaký top nápad, který bude možné ufinancovat. Tubusy už jsou zteřelé, ty zřejmě zachovat nepůjde,“ upřesňuje majitelka.

Řidiči i chodci jsou na trní. Blíží se uzavření mostu v Napajedlech
Řidiči i chodci jsou na trní. Blíží se uzavření mostu v Napajedlech

Termín dokončení areálu závisí na stavebních povoleních. V první fázi se připraví příjezdová cesta, parkoviště s povrchem umožňujícím vsakování dešťové vody, recepce se sociálním zařízením a technickou místností. Poté přijde na řadu biotop.

"Předpokládám, že povolení na budovu, která je součástí druhé etapy, bychom mohli získat v letošním roce. V roce 2025 by se mohlo stavět,“ uzavírá Pospíšilová.

Celý areál by navazoval na obnovené území pod hradem a okolí malenovického rybníka Baláš.

Změny územního plánu:

 • · Návrh tunelu pod centrem města od budovy 21. po tř. T. Bati
 • · Plocha pro záchytné parkoviště ve Štípě u ZOO Lešná
 • · Plocha pro záchytné parkoviště v Kostelci na křižovatce u navrženého přivaděče z D49
 • · Koupaliště Riviéra v Malenovicích, které bylo doposud navrženo územním plánem pro účely sportu, je nyní plochou občanského vybavení komerčního a menší část plochou smíšenou obytnou
 • · Plocha pro bydlení v rodinných domech na Vršavě
 • · Plocha pro 1 rodinný dům v Loukách nad Dřevnicí
 • · Plocha pro 1 rodinný dům na Kudlově
 • · Přestavba bývalé pily v Malenovicích na plochu smíšenou obytnou
 • · Přestavba části areálu Rybníků z plochy výroby na tzv. plochu smíšenou městského centra
 • · Plocha pro cyklostezku v Lužkovicích
 • · Plocha pro bydlení v rodinných domech na Mladcové
 • · Drobné směrové úpravy vedení územního systému ekologické stability a dopravního propojení v části Podlesí V a Okružní na Jižních Svazích