Kromě rychlosti policisté minulé úterý, středu a pátek přistihli 172 řidičů ve vozech špatného technického stavu, 31 provinilců nepoužilo bezpečnostní pásy a osmnáctkrát lidé usedli za volant pod vlivem alkoholu.

Nejvíce, osm hříšníků, přistihli policisté na Kroměřížsku. „Je to nelichotivý výsledek. Na každé desáté nehodě v okrese má podíl alkohol. Kontrolám budeme věnovat vyšší pozornost,“ uvedl šéf kroměřížského dopravního inspektorátu Milan Kalina.

Na pokutách vybraly hlídky v kraji téměř 270 tisíc korun. Více než 110 tisíc zaplatili řidiči na Vsetínsku. Nejčastěji za překročení rychlosti, jehož se dopustili celkem stokrát. „Nijak to nevybočilo z běžných kontrol, výsledky jsou podobné jako jindy,“ řekla mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Obdobně hodnotí situaci i na Uherskohradišťsku, kde bylo také nejproblematičtější dodržování rychlosti. „Hlídky však také vybraly třicetitisícovou kauci od řidiče kamionu cizí státní příslušnosti, jenž nedodržel předpis o povinné bezpečnostní přestávce,“ uvedla uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Na Zlínsku policisté oproti dřívějším kontrolám zaznamenali úbytek přestupků. Podle mluvčí Jany Bartíkové akci ovlivnilo úterní cvičení Integrovaného záchranného systému a páteční koncert skupiny Kabát v Otrokovicích. „Někteří policisté byli vázáni na těchto akcích, a tak jich bylo na silnicích méně, než je obvyklé,“ řekla Bartíková.